Naime Yılmaz ile İbrahim Özkan Üzümözü’nde toprağa verildi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ibrahim ozkan cenaze

Her ikisi de dün Trabzon’da tedavi gördükleri hastanelerde hayata veda eden Naime Yılmaz ve İbrahim Özkan’ın cenazeleri bugün Üzümözü Mahallesi Mezarlık Boğazı Camii’ndeki öğle namazından sonra kar yağışı altında kılınan cenaze namazını müteakip toprağa verildi.

HABER VİDEOSU

[youtube OcwrwJuj0ck]

uzumozu cenaze

Mide kanseri teşhisiyle 1 buçuk ay önce ameliyat olan ve dün öğle saatlerinde 82 yaşında vefat eden Mehmet Yılmaz eşi Naime Yılmaz 6 çocuk annesiydi. Naime Yılmaz’ın; Selim, Ahmet ve Yusuf adlarında 3 oğlu halen polis olarak görev yapıyor. Kezban adlı kızı da Şalpazarı Mal Müdürlüğü’nde çalışıyor.

cenaze-uzumozu

15 gün önce tedavi için Trabzon Fatih Hastanesi’ne yatırılan ve 87 yaşında vefat eden 8 çocuk babası İbrahim Özkan ise uzun yıllar Şalpazarı İlçe merkezinde Kadırga ve Sisdağı Yaylalarında kasapçılık yapmıştı. “Halluğu İbrahim” yada “Kasap İbrahim” olarak bilinen İbrahim Özkan’ın Hasan ve Muzaffer adlı çocukları var. Hasan Özkan adındaki oğlu Trabzon’da öğretmenlik yapıyor.

otobus

Otobüs kaza atlattı

Cenazeye katılmak için Üzümözü Mahallesi’ne gelen vatandaşlar araçların kar engeline takılmasıyla yollarda mahsur kaldılar. Vatandaşlar kar ve tipi altında yaklaşık 1 km. yürüyerek cenazenin olduğu yere ulaştılar. Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin cenaze için tahsis ettiği küçük otobüs de Üzümözü Mahallesi’nin daracık yollarında dönüşte yuvarlanma tehlikesi atlattı. Otobüs kepçe yardımıyla yola çekildi ve yolcularıyla birlikte Trabzon’a döndü.

cenaze-uzumozu-topraga-veri

Naime Yılmaz ve İbrahim Özkan’ın cenazesine; Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Malmüdürü Ahmet Kandil, Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Fatih Yılmaz, AK Parti Şalpazarı İlçe Başkan Yrd. Ahmet Tulumen, Üzümözü Muhtarı Mehmet Mertoğlu, Akçiriş Muhtarı Selçuk Usta, Çarlaklı Muhtarı Mehmet Özkan ve Trabzon Şalpazarılılar Derneği Başkanı Turgut Kahraman’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda vatandaş katıldı. Cenazede annelerini kaybeden Selim, Ahmet ve Yusuf Yılmaz adlı polis memurlarını meslektaşları yalnız bırakmadı. Vefat eden İbrahim Özkan’ın öğretmen oğlu Hasan Özkan’ın öğretmen arkadaşları da cenazeye katılarak acısını paylaştılar.

 

 

 

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir