Osman Bektaş’ın cenazesi Turalıuşağı Mahallesi’nde toprağa verildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir hafta kadar önce rahatsızlanarak Trabzon’daki bir hastanede tedavi altına alınan Emekli Ormancı Niyazı Bektaş‘ın oğlu Osman Bektaş (36) dün sabah vefat etmişti. Engelli olarak yaşamını sürdüren Osman Bektaş‘ın cenazesi bugün Turalıuşağı Mahallesi’nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Osman Bektaş Turalıuşağı Mahallesi’nin neşe kaynağıydı.

Turalıuşağı’nda yıllardır İmamlık yapan Ahmet Kandil, Osman Bektaş‘ın cenaze namazında saf tutanlara hitaben yaptığı konuşma dinleyenleri duygulandırdı. Osman Bektaş‘ın hep Cami yanlarında neşe kaynağı olduğunu anlatan İmam Hatip Ahmet Kandil, “Keşke Osman‘a daha çok tebessüm etseydik, daha fazla ilgilenseydik. Köyümüzün neşesi gitti. Bunlar bizim sevap yapmamız için bir mana. Bunlar olmadan bereket olmaz” dedi.

Bir süre önce kızı Leyla Mumcu‘yu elim bir trafik kazasında kaybeden Emekli Ormancı Niyazi Bektaş, oğlunun ardından gözyaşı dökerken vatandaşlar tarafından güçlükle teskin edildi. Osman Bektaş‘ın Turalıuşağı Camii’ndeki öğle namazından sonra kılınan cenaze namazına ailesi ve yakınlarının yanı sıra aralarında Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Bağımsız Belediye Başkan Adayı Fatih Yılmaz ve daire amirlerinin de bulunduğu çok sayıda vatandaş katıldı.

Merhum Osman Bektaş‘a Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir