Şalpazarı Atatürk Ortaokulu sınıf atladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DSC_0180

Şalpazarı Atatürk Ortaokulu’nda dün iki açılış birden yapıldı. Okulda düzenlenen törenle önce, Kaymakam Murat Beşikci‘nin destekleriyle hazırlanan Müzik Sınıfı, ardından da Usta Kardeşler Selçuk ve Şentürk Usta‘nın merhum babaları Mehmet Usta hayrına yaptırdıkları Dil Sınıfı hizmete açıldı. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Birol Köse ve diğer bazı daire amirlerinin de katıldığı törende, Kaymakam Beşikci, Usta kardeşlere eğitime katkılarından dolayı birer plaket verdi.

DSC_0113DSC_0142

Şalpazarı Atatürk Ortaokulu Müdürü Hüseyin Gülay, Kaymakam Murat Beşikci‘nin desteği ile hizmete açılan ‘Müzik Sınıfı’nın okullarına yeni bir değer katacağını söyledi. Müdür Gülay, “Çocuklarımızın müzik eğitimleriyle konsantrasyon yeteneklerini, hafızalarını ve toplum içindeki sosyal gelişimlerini güçlendirmeyi hedefllemekteyiz. Müzik yeteneklerini ortaya çıkararak, özgüven sahibi bireyler haline gelmelerini sağlanacaktır.” diyerek, müzik eğitiminin çocuklarda matematiksel hafızayı güçlendirerek, duygusal zekanın gelişimine katkı sağladığını ifade etti.

DSC_0102

Şalpazarı Atatürk Ortaokulu Müdürü Hüseyin Gülay, dil öğrenmenin çok önemli olduğu bir dönemde Usta Ailesi tarafından okullarına kazandırılan, ‘Dil Sınıfı’ nın ise, öğrencilerin İngilizceyi anlayarak öğrenmelerine imkan sağlayacağını söyledi. Okul Müdürü Gülay, “Öğrencilerimize eğitim ve öğretim faaliyetleri içerisinde yeni yöntem ve yaklaşımları kullanarak öğrencilerin teorik olarak öğrendiği bilgileri, günlük hayatta kullanabilme becerilerini uygulamaya dönük çalışmalarla dil eğitimi vereceği” diyerek, okullarına bu değerleri kazandıran Kaymakam Murat Beşikci‘ye ve Usta Kardeşler‘e teşekkür etti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir