• İmsak 00:00
  • Güneş 00:00
  • Öğle 00:00
  • İkindi 00:00
  • Akşam 00:00
  • Yatsı 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2024 - Şalpazarı

Tepebaşı’nda çıkan yangın yürekleri ağızlara getirdi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

IMG_3842

Şalpazarı’nın Dereköy Mahallesi Tepebaşı mevkiinde Erdan Demir‘e ait fırının yanındaki un ardiyesinde bu akşam Saat 21.00 sıralarında çıkan yangın paniğe neden oldu.

Fırının ardiyesinden alevler çıktığını gören vatandaşlar hemen Polise ve İtfaiyeye haber verdiler. Yangına kendi imkanlarıyla müdahalede bulunan vatandaşlar bir süre sonra fırın işçisi Mustafa Kemal Gülay‘ın ortada olmadığını farkedince yürekler ağızlara geldi.

IMG_3846 Alevlerin arasından zifiri dumanda dükkanın arka kısmındaki unluğa giren vatandaşlar yerde baygın vaziyette yatan fırın işçisi Mustafa Kemal Gülay‘ı dışarı çıkarmayı başardılar. Özel otomobille Şalpazarı İlçe Hastanesi’ne kaldırılan Mustafa Kemal Gülay buradan Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevkedildi. 27 yaşındaki gencin bilincinin yerinde olduğu ve müşahade altında tutulduğu öğrenildi.x

IMG_3844IMG_3849

Edinilen bilgilere göre fırın işçisi Mustafa Kemal Gülay, un almak için fırının yanındaki dükkanın arka tarafına girdi. bir anda içeriyi saran alevler yüzünden dumanın içinde kalan Gülay meye uğradığını şaşırdı. Dumandan etkilenerek bayılan Mustafa Kemal Gülay, vatandaşların dikkati sayesinde kurtuldu.

Vatandaşlardan itfaiye tepkisi

Olay yerine gelen vatandaşlar, itfaiyenin sahilden ancak yangın söndürüldükten sonra geldiğini belirterek bu duruma tepki gösterdiler. Vatandaşlar,  Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin Şalpazarı’na daha önce kurulacağı açıklanan İtfaiye biriminin bir an önce kurulmasını istediler.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir