Şalpazarı Belediye Meclisi, Başkan Kurukız’a hizmet binası için İlbank A.Ş.’den ilave borçlanma yetkisi verdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı toplantısı bugün Belediye Başkanlığı makam odasında yapıldı. Toplantıda, Belediye Meclisi tarafından Belediye Başkanı Refik Kurukız‘a, Şalpazarı Belediye Hizmet Binası için İlbank A.Ş.’den 1. milyon 800 bin TL ilave borçlanma yetkisi verildi.

Türkiye ekonomisinde son zamanlarda yaşanan sıkıntılar yüzünden Şalpazarı Belediyesi’nin Ağasar ve Sugören Derelerinin ortasına yaptırdığı Belediye Hizmet Binası inşaatı durma noktasına gelmişti. İnşaatın tamamlanması için malzeme fiyatlarındaki artışı gerekçe gösteren Müteahit Firma, Şalpazarı Belediyesi’nden mevcut ihale bedeline ilave olarak 1 milyon 800 bin TL daha talep etti.

Bu kez roller değişti

Bugün toplanan Şalpazarı Belediye Meclisi, AK Partili 5 Meclis Üyesinin de desteği ile Başkan Kurukız‘a İlbank A.Ş.’den 1. Milyon 800 bin TL daha borçlanma yetkisi verdi. AK Partili Üyeler daha önce Belediye’nin borçlanmasına ret oyu vermişlerdi. AK Partili Muzaffer Bayraktar‘ın İstanbul’da bulunması nedeniyle katılmadığı oturumda; diğer 5 üye kabul oyu verdi. MHP’li Belediye Meclisi Üyesi Ali Bayram ise toplantıya katılmadı. MHP’li Osman Buğaz da borçlanmaya ‘Ret’ oyu verdi.

Belediye Başkanı Refik Kurukız Şalpazarı Belediye Meclisi toplantısında, Kapıkaya’da Sancaktepe Belediyesi tarafından yapılacak Kongre binası ve dinlenme tesislerinin ihalesi ve yapım süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir