Şalpazarı Belediye Meclisi’nde yayla şenlikleri ele alındı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

senlikk

Şalpazarı Belediye Meclisi’nin Temmuz Ayı Olağan Toplantısı Belediye binasında yapıldı. Toplantının ana gündemi Belediye Yazı İşleri Müdürlüğü ile Disiplin Amirliği yönetmeliklerinin görüşülmesi idi. Söz konusu yönetmeliklerin kabülünden sonra dilek ve temennilere geçildi.

Bu bölümde, “TBMM Başkanı seçildi. Hayırlısıyla Hükümetin de kurulmasını bekliyoruz. Eğer kurulmazsa hiç istemiyoruz ama kapıda bir erken seçim görünüyor” diye söze başlayan Belediye Başkanı Refik Kurukız, sözü seçim öncesi yaşanan kırgınlıklara ve gerginliklere getirdi. Başkan Kurukız şunları söyledi:

“Acısu Şenliği’ni Belediye olarak biz düzenledik. Programını da biz hazırladık. Her partiden bir milletvekili adayı konuşsun dedik ama programa uyulmayınca bazı itiş-kakışlar oldu. Şimdi Kadırga ve Sisdağı Şenliği’ne hazırlanıyoruz. Bunun için komite oluşturarak dün Kaymakamımız başkanlığında bir toplantı yaptık. Şenlikleri azaltacağız demiştik ama görüyoruz ki herkes şenliklerini yapmak istiyor.”

HABER VİDEOSU

[youtube x3GhInoGqDQ]

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 Yorum

 1. 3 Temmuz 2015, 09:53

  Şenlikler kendiliğinden oluşmalı çok eskidekiler gibi. Protol işleri şenlikleri mahvetti asla ve asla hopörlerle konuşma yapılmamalı. Kendi akışına bırakılmalı. Belediye ve muhtarlıklar güvenlik, su ve tuvalet gibi ihtiyaçları gidermek için çalışma yapmalı.

 2. 3 Temmuz 2015, 17:15

  Evet, Bu protokol ve başkan konuşmaları sıkıyor.
  Su ve wc sorunu hep var.

 3. 3 Temmuz 2015, 18:39

  Nevzat abimizin yazdığına katılıyorum ve şenlikler eskisi gibi ve akışına bırakılmalı, protokol vs yaylarda olmaz yılın 11 ayını zaten gurbette protokol olayını yaşıyoruz bu konuda yönetcilerimiz bizleri anlayışla karşılayacağını umuyoruz. tşk.

 4. 3 Temmuz 2015, 20:38

  başkanımız şenlikleri azaltalım derken yine alaca yaylasını üvey evlatmı görmek istiyorlar acaba

 5. 5 Temmuz 2015, 00:12

  tonyada meslek yüksek okulu açılıyor, biz çok geride kaldık. aynı hizmetleri şalpazarına bekliyoruz

 6. 5 Temmuz 2015, 17:04

  Şenlikleri konuşacağımıza gençlerimize iş imkanı sağlayabilecek iş kapısı aralayalım daha faydalı olur halkımızı üreten ileriye giden bir yapı kazandıralım porotokol işide kalksın bu sponsor yok bu iş adamı bu işleri gecsin siyasetçiler ve iş adamları icraat var mı ona bakarım lafa değil şenlik karın doyurmuyor bu devirde taşeron köle olarak çalıştırıyor insanları .

 7. 6 Temmuz 2015, 16:26

  halk şenliğini protokolsüzce ve köylerin kendine has davul zurna kemençe eşliğinde şenlik alanına girerek kutlamalı. Eski örf adetler yaşatılmalı.Tüfek icat oldu mertlik bozuldu usulü protokol yayla şenliklerine gireli beri şenliklerin tadı kalmadı.Kadırgada sisdağında protokolün ne işi var?Konuşma ve anonslarda gereksiz.Yok şu işadamı,yok bu siyasetçi aramıza katıldı bizleri onurlandırdı vs. anonsu hoş değil.Onlar katılmasa halk onurlanmayacakmı,neşelenmeyecekmi?Gelmişlerse hoş gelmiş sefa gelmişler yere açsınlar battaniyesini oturup et kavurmasını yesinler, çaylarını içsinler.Halk arasına karışsınlar.Bıraksınlar artık şenlik gibi ,cenaze gibi vs. yerlerde objektife poz vermeyi.Kamu erkanı protokol düzenlemeyi değil ulaşım,güvenlik,ilk yardım gibi acil önlemleri almalı.KIsacası yaylalarımızdan,çimenlerimizden protokolü , konuşmaları ,anonsları,boş işleri kaldırınız.