Şalpazarı Belediye Meclisi’nden CHP’li Hamzaçebi’ye hemşehrilik beratı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

mansetii

Şalpazarı Belediye Meclisi, 1 Aralık 2015 günü yapılan Aralık Ayı Olağan Toplantısı’nda ilginç bir karara daha imza attı. Daha önce Şalpazarı’ndan başka İlçeye atanan Kaymakam Zihni Yıldızhan’a hemşehrilik beratı vererek bir ilke imza atan Belediye Meclisi, bu defa CHP’li Akif Hamzaçebi’ye hemşehrilik beratı verilmesini kararlaştırdı.

Refik Kurukız başkanlığında toplanan Şalpazarı Belediye Meclisi, MHP’li Meclis Üyesi Hasan Karabayır’ın isteği üzerine, Belediyeye katkılarından dolayı muhalefet Partisi CHP’den Akif Hamzaçebi’ye hemşehrilik beratı verilmesini görüştü.

AK Partili Büyükşehir Belediye Meclisi Üyeleri Fatih Yılmaz ve Muzaffer Bayraktar’ın katılmadıkları toplantıda yapılan görüşmeler sonunda, CHP İstanbul Milletvekili ve TBMM Başkan Vekili M. Akif Hamzaçebi’ye fahri hemşehrilik beratı verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

CHP’li Hamzaçebi’ye, Şalpazarı Belediyesi’ne Maliye Bakanlığı’ndan mali yardım alınmasını sağladığı için hemşehrilik beratı verilmesi kararlaştırılırken, Mali yardımı gerçekleştiren İktidar Partisi’nden dönemin Maliye Bakanı, şimdi ise Başbakan yardımcısı olan Mehmet Şimşek’e de ileri bir tarihte hemşehrilek beratı verilmesinin düşünüldüğü öğrenildi.

berat

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir