Şalpazarı’na 112 Acil Servis kuruluyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara, Şalpazarı İlçe Hastanesi’ne diş ünitesinden sonra 24 saat hizmet verecek 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu kazandırdıklarını belirterek;  “Bu ayın sonunda servisimizi halkımızın katılımıyla hizmete açacağız” dedi.

Şalpazarı’nda ilk defa açılacak olan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nda 8 acil tıp teknisyeni ve 5 şoför görev yapacak.  AK Parti İlçe Başkanı Murat Topkara, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nun İlçe sınırları içinde 112 numaralı telefon arandığında tüm acil vakalara 2 acil tıp teknisyeni ve 1 şoförle birlikte müdahalede bulunacağını ve hastayı alıp İlçe Hastanesi’ne getireceğini de ifade ederek; “Daha önce bu hizmeti Beşikdüzü’nden alıyorduk. Hizmette gecikmeler yaşanıyordu. Şimdi bunları ortadan kaldırdık.” diye konuştu.

maxxigxi

AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara’nın talebi üzerine AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı ve Sağlık Bakanlığı eski Müsteşarı Prof. Dr. Nihat Tosun’un girişimiyle, İlçe Hastanesi’ne 700 bin TL değerinde paletli ambulans geldi. İlçe Başkanı Topkara, Mitsubushi marka paletli ambulansın Trabzon’da 5 merkezde bulunduğunu, bunlardan birinin de Şalpazarı İlçe Hastanesi olduğunu ifade ederek; “Bu ambulansı 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonumuzun kullanımına vereceğiz. Kışın 1 metre karda bile Şalpazarı’nın en ücra köşesindeki hastayı alıp İlçe merkezine getirecek. Şalpazarı İlçemize hayırlı olsun” dedi.

AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara, Şalpazarı’nın ihtiyaç duyduğu hizmetlerle ilgili çalışmalarının sürdüğünü de kaydederek, yakında açıklayacakları hizmetlerle Şalpazarı’nda büyük heyecan yaratacaklarını da sözlerine ekledi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. 14 Mayıs 2015, 07:55

    Hep heeeeyyaaacanlıyız zaten.

  2. 14 Mayıs 2015, 08:02

    BU TÜR HİZMETLERİN DEVAMINI BEKLİYORUZ. HALKA HİZMET EDENLERDENDE ALLAH RAZI OLSUN.

  3. 2 Temmuz 2015, 01:27

    MUTLU OLDUK.