Şalpazarı’na Meslek Yüksek Okulu açılması YÖK’te onaylandı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

universite

Şalpazarı’na Meslek Yüksek Okulu açılması YÖK tarafından onaylandı. YÖK’ten yapılan açıklamada daha önce KTÜ Senatosu’nda uygun görülerek kabul edilen Şalpazarı Meslek Yüksek Okulu talebinin kabul edilerek onaylandığı bildirildi.

Bir süre önce yapılan AK Parti Şalpazarı İlçe Kongresi’nde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,  Şalpazarı İlçesi’ne açılacak olan Meslek Yüksek Okulu’nun müjdesini vermişti. Bakan Soylu, “İnşallah YÖK’te hiç bir arıza vermeden Meslek Yüksek Okulu’nu Şalpazarı ile buluşturacak bir adımı gerçekleştireceğiz” demişti.

DSC_0110

YÖK’ten yapılan açıklamada; “KTÜ Rektörlüğü’nün Şalpazarı İlçesi’nde Meslek Yüksek Okulu kurulması ve bünyesinde; Yerel Yönetimler, Adalet, Sosyal Güvenlik, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik ileÖzel Güvenlik ve Koruma Programları açılması konusundaki teklif, YÖK Genel Kurulu toplantısında incelenerek kabul edilmiştir” denildi.

AK Parti Şalpazarı İlçe eski Başkanı Murat Topkara, Şalpazarı Meslek Yüksek Okulu’nun açılmasında emeği bulunan başta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmak üzere, AK Parti Trabzon Milletvekillerine, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal‘a ve KTÜ Genel Sekreteri Mehmet Karabayır‘a Şalpazarılılar adına teşekkür etti.

AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk da,  YÖK’ün Şalpazarı’na Yüksekokul açılması ile ilgili kararı üzerine yaptığı açıklamada, “Sözlerimizi bir bir gerçekleştiriyoruz. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk, “Şalpazarı’na sözüm sözdür. Şalpazarı’na söz verdim bu okulu sizden istiyorum” diyerek kendilerine büyük destek veren başta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve süreci bizzat takip eden AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora‘ya,  YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç‘a, ayrıca Şalpazarı’na Meslek Yüksek Okulu açılması konusunu sürekli gündemde tutan kendinden önceki İlçe Başkanı Murat Topkara‘ya ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

universite yok

Şalpazarı Meslek Yüksek Okulu, Üsküdar Belediye Başkanı hemşehrimiz Av. Hilmi Türkmen‘in Şalpazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi yanında, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız tarafından bağışlanan arsa üzerine yapdırdığı modern binada açılacak. Hilmi Türkmen‘in adının verileceği Yüksekokul’a 2018 – 2019 döneminden itibaren öğrenci alınması bekleniyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 19 Ocak 2018, 17:00

    Yüksek okul Şalpazarımıza hayırlı olsun. İsim vermiyorum emeği geçen maddi manevi katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum. CEMAL KUMAŞ

  2. 19 Ocak 2018, 17:03

    Hayırlı olsun. İlçemiz adına memnunluk verici bir gelişme…