Şalpazarı’nda 19 Eylül Gaziler Günü kutlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı’nda 19 Eylül Gaziler Günü kutlandı. Kutlamalar sabah Saat 10.00’da Şalpazarı Atatürk İlk ve Ortaokulu bahçesindeki Atatürk Anıtı önünde yapıldı.

Tören öncesinde Beşikdüzü Kaymakamı Ferhat Vardar, Kıbrıs Gazileriyle bir süre ayak üstü sohbet etti. Gaziler Kaymakam Vardar’a Kıbrıs Barış Harekatı ile ilgili anılarını anlattılar.

Törende ilk olarak Beşikdüzü Kaymakamı ve Şalpazarı Kaymakam V. Ferhat Vardar, bir polis ve bir asker ile birlikte Atatürk Anıtına Kaymakamlık çelengini koydu. Ardından Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız Atatarük Anıtına çelenk koydu.

Sunuculuğunu Atatürk İlkokulu Müdür Yrd. Sami Başkan’ın yaptığı törende yapılan saygı duruşunun ardından Nigar Kukuoğlu yönetiminde İstiklal Marşımız okundu. Gazi Cevat Özdemir günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı ve tören sona erdi.

Törene; Şalpazarı İlçe J. K. Mustafa Karakuş, İlçe Emniyet Amir V., asker ve polis, gaziler,  MHP Şalpazarı İlçe Başkanı Mustafa Koç, İYİ Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Şennaz Yılmaz, daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler de katıldı.

Tören sonrasında Kaymakam Ferhat Vardar, Gaziler ve törene katılan protokolle bir hatıra fotoğrafı çektirdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir