Şalpazarı’nda, demokrasi için halk yürüyüşü yapıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

halk yuruyusu

Türk halkına ve Türk demokrasisine karşı, dış güçlerin maşalığını yapan Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesindeki maşaları tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan darbe girişimine tepkiler dinmiyor.

Türkiye’nin gerçek bekçileri olan vatandaşlar her yerde ellerinde Türk Bayraklarıyla demokrasi nöbeti tutarlarken, zaman zaman da yürüyüşler gerçekleştirerek, vatan sevgilerini haykırıyorlar. Şalpazarı’nda vatandaşlar bugün Kaymakam Cafer Sönmez’in tertiplediği, “Demokrasi Yürüyüşü”ne katıldılar.

Çarşı ortasında toplanan vatandaşlara Türk Bayrakları dağıtıldı. Tam bu sırada çise yağmaya başladı. Kaymakam Cafer Sönmez, Belediye Başkanı Refik Kurukız ve Siyasi Parti Temsilcileri vatandaşlarla birlikte Tepebaşı’na kadar yürüdüler.  Burada vatandaşlara kısa bir konuşma yapan Kaymakam Cafer Sönmez, “Darbe girişiminden sonra vatandaş bu meselenin siyasi bir mesele olmadığını anladı, tek vücut oldu. Çanakkale destanı tekrar yazıldı. İstiklal Şairi’nin dediği İstiklal Marşı tekrar yaşanır mı diyorduk. 15 Temmuz Cuma gecesi tekrar yaşadık. Allah bu terör belasından, bu darbecilerden bizi muhafaza etsin. Hepinize bu yağmur altında yürüyüşümüze katıldığınız için teşekkür ederim” dedi.

Yürüyüşe katılan vatandaşlar Türk Bayraklarıyla birlikte sessizce ayrılarak dağıldılar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir