Askerimiz İs. Er İsa Ergin’in cenazesi Şalpazarı’nda

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

sehit cenazesi2

Ağrı’nın Doğubeyazıt İlçesi’ndeki birliğinde akşam yemeği almak için sırasını beklerken, kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden İs. Er İsa Ergin’in cenazesi baba ocağı Şalpazarı’na getirildi.

HABER VİDEOSU

[youtube iNfmgn-7jJk]

cenaze konvoyu cenaze22

Görev şehidi askerimizin cenazesini Kaymakam Cafer Sönmez, Garnizon Komutanı Mehmet Taşkın, Belediye Başkanı Refik Kurukız, İlçe Emniyet Amiri Akif Güngör ve vatandaşlar Jandarma önünde karşıladılar. Kaymakam Cafer Sönmez’in isteği üzerine, Askerin cenazesi İlçe Hastanesi’ndeki morga konuldu. Vatani görevini yaparken hayatını kaybeden İs. Er İsa Ergin’in cenazesi yarın sabah helallık için Kabasakal Mahallesi’ndeki evine götürülecek.

cenaze2

Bu arada Kaymakam Cafer Sönmez cenaze konvoyunda korna çalınmasını yadırgadığını söyleyerek, vatandaşları, “Arkadaşlar bu bir asker cenazesi. Düğün değil, dernek değil. Neden korna çalıyorsunuz ki?” şeklinde uyardı.

Askerimizin cenazesi yarın Şalpazarı İlçe merkezinde öğle namazından sonra kılınacak cenaze namazını müteakip Kabasakal’daki aile kabristanlığına defnedilecek.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir