Şalpazarı’nda kar tatili sona erdi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

karri

Trabzon Valiliği taşımalı eğitim ve öğretimin yapıldığı okullarda risk alınmaması için kar tatilini 1-2 gün süre ile uzatarak önlem alındığını bildirdi.

Trabzon Valiliği’nden yapılan açıklamada; “04.01.2016 Pazartesi günü Sürmene, Hayrat, Çaykara, Köprübaşı, Dernekpazarı İlçelerimizde eğitime 1 gün, Of ilçemizde ise eğitime 2 gün ara verilmiştir. Arsin ilçemizde ise taşımalı eğitim yapan okullarımızda 1 gün ara verilmiştir.  Araklı  İlçesinde tüm okullar ve Ortahisar İlçesinde taşımalı ve özel eğitim veren okullarda da eğitim ve öğretime bir gün ara verilmiştir. Diğer ilçelerimizde ise eğitim öğretim devam etmekte olup, taşımalı okullarımızda risk alınmaması için gerekli önlemler alınmıştır” denildi.

Öte yandan Vakfıkebir İlçe Hıfzıssıhha Kurulu da 04.01.2016 Pazartesi günü İlçedeki tüm okulların tatil edildiğini açıkladı.

Şalpazarı’nda ise 31 Aralık 2015 Perşembe günü kar nedeniyle eğitime 1 gün ara verilmişti. Trabzon’un bazı İlçelerinde eğitime yeniden ara verilmesi üzerine çok sayıda öğrenci velisi Gazetemizi arayarak, “Şalpazarı’nda okullar tatil mi?” diye sordu. Tatil karmaşasına Kaymakam Cafer Sönmez son noktayı koydu. Şalpazarı Kaymakamı Cafer Sönmez, kar ve kış şartlarının genellikle Trabzon’un doğu tarafında etkisini gösterdiğini, halen İlçenin tüm yollarının ulaşıma açık olduğunu belirterek, “İlçemizde eğitim ve öğretime yarın devam edilecek. Riskli görülen yerlerde okul taşıtlarının sürücüleri taşıma yapmayacak. Eğitime devam edeceğiz ama zorlama olmayacak”

Öte yandan Simenli İlk ve Ortaokulu’nda kalorifer arızası nedeniyle yarın eğitim ve öğretim yapılamayacağı öğrenildi.

Şalpazarı Belediyesi Ekipleri İlçe merkezindeki okulların bahçelerini kardan temizledi
Şalpazarı Belediyesi Ekipleri İlçe merkezindeki okulların bahçelerini kardan temizledi

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir