Şehit J. Astsb. Çvş. Fatih Karagöz Kartepe’de ebediyete uğurlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van’ın Bahçesaray İlçesi’nde dün sabah meydana gelen ikinci çığ faciasında silah arkadaşları ve diğer kurtarma görevlileriyle birlikte şehit olan J. Astsb. Çvş. Fatih Karagöz bugün Kocaeli’nin Kartepe İlçesi’nde son yolculuğuna uğurlandı.

Şehitler için Van’da bu sabah düzenlenen uğurlama töreninin ardından Şehit hemşehrimiz Fatih Karagöz‘ün cenazesi askeri uçakla Kocaeli Cengiz Topel Havaalanı’na getirildi. Şehit J. Astsb. Çvş. Fatih Karagöz‘ün cenazesi helallik için Kartepe’deki baba evine getirildi. Daha sonra İbrikdere Atalar Camii’ndeki ikindi namazının ardından Kartepe Belediyesi Uzuntarla Sosyal Tesisleri bahçesinde kılınan cenaze namazını müteakip silah arkadaşlarının omuzlarında taşınarak İbrikdere Mahalle Mezarlığına defnedildi.

Şehit J. Astsb. Çvş. Fatih Karagöz‘ün annesi Havva Karagöz ile babası Selahattin Karagöz‘ün oğullarının Türk Bayrağına sarılı tabutuna sarılarak uzun süre göz yaşı döktüler. Şehit Annesi Havva Karagöz‘ün, “Beyaz karlar altında damat mı oldun annem, seni Albayraklar içinde damat mı ettim oğlum” sözleri yürekleri dağladı.

Şehit J. Astsb. Çvş. Fatih Karagöz‘ün cenazesine Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Erdemir, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Donanma Komutanı Koramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, bazı milletvekilleri, kaymakamlar ve ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir