Topkara, Gümüşhane Valisi ve Torul Kaymakamı’nı ziyaret etti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

topkara gumushane

AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara, Aktaş ve Üzümözü Obalarını ilgilendiren bazı sorunların çözümü için kendisinden yardım isteyen;  Çamkiriş Mahallesi Muhtarı Yakup Özer, Turalıuşağı Mahallesi Muhtarı Hasan Kandil ve Çarlaklı Mahallesi Muhtarı M. Zeki Özkan ile birlikte dün sabah Gümüşhane seferine çıktı.

DSC_5986

Başkan Topkara ziyaretinin ilk durağı Torul İlçesi’nde Kaymakam Mustafa Karali‘yi makamında ziyaret etti. Kaymakam Karali Şalpazarı heyetini gayet iyi karşıladı ve elindeki imkanlarla sorunun çözümü için yardımcı olacağını söyledi. AK Parti İlçe Başkanı Murat Topkara buradan muhtarlarla birlikte Gümüşhane’ye giderek İl Özel İdaresi’nden; Arpaköy Üzümözü Obası – Aktaş Obası güzergahındaki yolla ilgili müracaatta bulundu ardından Gümüşhane İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Edip Birşen‘i makamında ziyaret etti. Müdür Birşen Topkara‘ya taleplerini mümkün olan en kısa sürede yerine getireceklerini söyledi.

DSC_0028

AK Parti İlçe Başkanı Murat Topkara, Aktaş Obası’nda maden sahası açacak olan bir maden şirketi sahibinin de katıldığı günün son ziyaretini ise Gümüşhane Valisi Okay Memiş‘e yaptı. Şalpazarı heyetiyle yakından ilgilenen Okay Memiş, Gümüşhane’de yaptıkları çalışları anlattı. Başkan Topkara, Vali Memiş‘e Aktaş Obası’nı Kürtün ve Erikbeli’ne bağlayacak yeni yolun maden şirketinin de işine yarayacağını ve bu yolun yapımının şirket tarafından üstlenileceğini aktardı. Topkara‘nın;  “Sizden sadece etüd yaptırılmasını ve gerekli müsadelerin verilmesini istiyoruz.” şeklindeki talebi üzerine hemen Özel İdare’yi arayarak, konunun yerinde incelenmesini ve gerekli işlemlerin hızlandırılmasını emretti.

Vali Okay Memiş Şalpazarı heyetini birer hediye paketiyle tek tek uğurlarken, Şalpazarılılar’a da selamlarını gönderdi.

DSC_0002DSC_0014DSC_0010

Muhtarlar Topkara’ya teşekkür etti

Ziyaret sonrası memnuniyetlerini ifade eden ilgili muhtarlar, AK Parti İlçe Başkanı Murat Topkara‘ya sorunlarının çözümü için verdiği desteklerden dolayı teşekkür ettiler. Çamkiriş, Turalıuşağı ve Çarlaklı Mahallesi Muhtarları; “Biz bu sorunun çözülebileceğine hiç inanmıyorduk ama şu anda sorun çözülmüş gibi hissediyoruz. Başkanımızla çok zor bir konuyu çözdük. Kendisisine teşekkür ediyoruz” dediler.

DSC_0026

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir