Trabzon Şenol Güneş Stadı törenle açıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

senol-gunes

Trabzonspor efsanesi bu akşam açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açılan, “Şenol Güneş Stadı” ile yeniden doğacak.

Temeli 24 Kasım 2013 tarihinde Trabzon’un Akyazı mevkiinde deniz dolgusu yapılan alan üzerinde, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından temeli atılan 41 bin 461 koltuk kapasitesiteli Akyazı Stadı sade bir törenle hizmete açıldı.

efsaneler

Türkiye’nin deniz yüzeyi doldurularak inşa edilen ilk stadı olan stada ‘Şenol Güneş’ adı verildi. Fore kazık sistemi kurularak inşa edilen Akyazı Spor Kompleksi’nin etrafı da 24 saat yaşanılabilir şekilde tasarlandı. Türkiye’de ilklerin kullandığı Akyazı’da çatı sistemi de kendi kendini temizleme özelliğine sahip.

efsaneler2 efsane-mac
Açılış töreninden sonra Trabzonsporlu eski futbolcular bir gösteri maçı yaptı. 80 Jenerasyonu’nda Necmi Perekli, Ali Kemal Denizci, Serdar Bali, Mehmet Ekşi, Bekir Barçın, Necati Özçağlayan, Ali Yavuz, Hüsnü Özkara, Hüseyin Tok ve Turgay Semercioğlu forma giyerken, 90 Jenerasyonunda ise Metin Aktaş, Jacek Cyzio, Çağdaş Atan, Ünal Karaman, Orhan Kaynak, Lemi Çelik, Hami Mandıralı, Hamdi Aslan, İbrahim Yattara, Fatih Tekke forma giydi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir