Osman Kandemir Şalpazarı’nda liseli gençlere tavsiyelerde bulundu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

osman-kandemir-salpazari-nde

70 yaşında “Yüksek Onur Belgesi” ile Anadolu Üniversitesi AÖF Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitiren Emekli Sağlık Memuru Osman Kandemir, Şalpazarı Anadolu Lisesi öğrencilerine önemli tavsiyelerde bulundu.

Şalpazarı Anadolu Lisesi Müdürü Canan Ateş‘in talebi üzerine Atatürk İlkokulu Konferans Salonu’nda dün öğleden önce liselilerle buluşan Osman Kandemir, bir ders saati süresince öğrencilere hitap etti.  Okul Müdürü Canan Ateş‘in açılış konuşmasından sonra kürsüye gelen  Kandemir; “Gazeteci Turgay  İkinci yıllardır Şalpazarı’na önemli hizmetler yapıyor. Şu anda bu güzel buluşmaya da yaptığı haberleriyle Turgay bey vesile olmuştur. Öncelikle kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum” diyerek söze başladı.

kandemir-konferans1 kandemir-konferans5

Başarının sırrının çok çalışmaktan geçtiğini ve kendisinin 4 yıllık fakülte özlemini 70 yaşında gerçekleştirdiğini ifade eden Emekli Sağlık Memuru Osman Kandemir, “Biz bir okul kazandığımızı bile babalarımıza söyleyemiyorduk. Çok zor şartlarda okuduk. Şimdi görüyorum ki her türlü rahatlık var. Çocuklarımı hep okuttum. Kimi doktor, kimi mühendis. Evde tek üniversite mezunu olmayan bendim.  Yıllar sonra da olsa bu hayalimi gerçekleştirdim. Eğer ben bu yaşta bunu başarabiliyorsam, sizler neler başaramazsınız ki?” diyerek öğrencilere motive edici açıklamalarda bulundu.

kandemir-konferans6kandemir-konferans3

Salonu dolduran öğrencilerin çeşitli sorularını da cevaplandıran Osman Kandemir, “Şayet bu konuşmam sizin başarılarınızı artırırsa buna sizler kadar ben de çok sevineceğim” diyerek  programını sonlandırırken ayakta alkışlandı. Şalpazarı Anadolu Lisesi Müdürü Canan Ateş, “Gerçekten çok hoş bir söyleşi oldu. Bu kadarını beklemiyordum” diyerek Kandemir‘e teşekkür etti.

Osman Kandemir söyleşinin sonunda liselilerin fotoğraf çektirme isteğini kırmadı
Osman Kandemir söyleşinin sonunda liselilerin fotoğraf çektirme isteğini yerine getirdi

Söyleşiyi Şalpazarı Anadolu Lisesi Öğretmenleri’nin yanı sıra; Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürü Ahmet Karaçoban, AK Parti Şalpazarı İlçe Teşkilat Başkanı Mustafa Bektaş ve ev sahibi Atatürk İlkokulu Müdürü Muhammet Karabayır da izledi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 28 Aralık 2016, 15:01

    Osman abimiz örnek bir insandır. Yardımlaşmayı özellikle de eğitime çok önem veren bir insandır.70 yaşında yılmadan usanmadan ünüversite bitirmek herkesin harcı değildir.