Şalpazarı ÇPAL’da İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası kutlandı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

salpazari-cpal-demokrasi

Şalpazarı Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde, “İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası” etkinliği yapıldı. Trabzon Valisi Yücel Yavuz‘un mesajının okunduğu programda Şalpazarı ÇPAL Müdürü Kemal Türkmen bir konuşma yaptı. Türkmen konuşmasında, Türkiye’nin; din, dil, ırk ayrımı yapmadan, Osmanlı döneminden beri tüm insanlara kucak açtığını ifade ederek, “Ülkemizin bu anlamda ders alacağı hiç bir ülke yoktur” dedi.

cpal-demokrasi-hafta cpal-demokrasi2

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle düzenlenen programda, Ülkemizin 15 Temmuz’da 2016’daki demokrasi zaferine vurgu yapılarak, Demokrasi Şehitlerimiz ve Gazilerimiz bir kez daha saygıyla anıldı.

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Garnizon Komutanı Mehmet Taşkın ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Cengiz‘in yanı sıra SP İlçe Başkanı Ahmet Kıran‘ın da izlediği Programda lise öğrencileri “İnsan Hakları ve Demokrasi” temalı şiirler okudular, sinevizyon gösterimi yapıldı, skeç, oratorya ve çeşitli marşlar sunuldu.

cpal-demokrasi7cpal-demokrasi3 cpal-demokrasi4

Etkinlik sonunda, “İnsan Hakları ve Demokrasi” konulu makale, şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

cpal-demokrasi5 cpal-demokrasi6

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir