Trabzon’da su altında zor kapışma

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

sahin ozen

Trabzon, dünyanın en zor spor branşlarından biri olarak kabul edilen sualtı ragbisinin en önemli turnuvalarından birine ev sahipliği yaptı. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından düzenlenen, ‘Sualtı Ragbisi Büyükler Federasyon Kupası’nın sahipleri, erkeklerde Kocaeli Deniz Yıldızları Spor Kulübü, kadınlar kategorisinde de İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü oldu.

s-(1.)

A MİLLİ TAKIM BELİRLENDİ

Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün desteğiyle Mehmet Akif Ersoy Kapalı Yüzme Havuzu’nda gerçekleşen Sualtı Ragbisi Büyükler Federasyon Kupasına kızlar kategorisinde 6, erkeklerde de 7 olmak üzere toplam 13 takım katıldı. Son derece çekişmeli geçen maçlara sahne olan turnuvada  aynı zamanda Sualtı Ragbisi A Milli Takım aday kadrosu da belirlendi.

s-(1)

KADINLARDA İZMİR, ERKEKLERDE KOCAELİ

Büyük ilgi gören turnuvada kadınların verdiği mücadeleler ayakta alkışlandı. İzmir Büyükşehir Belediye Spor Kulübü zirveye kurulurken, ikinci Oğuzhan Özkaya Spor Kulübü, üçüncü de Buz Yüzme ve Sualtı Spor Kulubü oldu. Erkeklerde ise zirveye Kocaeli Deniz Yıldızları SK kurulurken ikincilik kürsüsüne Ege Sualtı Ragbisi SK, üçüncülük kürsüsüne ise Oğuzhan Özkaya SK çıkmayı başardı.

MÜKEMMEL MÜCADELELER

Ödül töreninde TSSF Başkanı Şalpazarılı hemşehrimiz Doç. Dr. Şahin Özen, Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk ile Ortahisar İlçe Müdürü Ecvet Kurt ve Şube Müdürleri Ali Sağıroğlu ve Yusuf Çebi hazır bulundu. Müdür Öztürk, “Son derece zor bir spor branşı. Ama gençlerimiz mükemmel mücadeleler çıkardı. Bu önemli turnuvanın Trabzon’da düzenlenmesinden dolayı çok mutlu olduk” dedi.

sahin

POTANSİYEL BÜYÜK

Başkan Şahin Özen de, “Türkiye olarak bu zorlu spor dalında geçen yıl Avrupa Şampiyonu olmayı başardık. Daha büyük başarılara imza atacak potansiyelimiz, çok yetenekli sporcu grubumuz var” dedi.  Başkan Özen ayrıca, başta Spor Genel Müdürlüğü olmak üzere Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü’ne ve Trabzonlu sporseverlere organizasyona verdikleri destek için teşekkür etti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir