Turan Uzun’dan Şalpazarı’na eşsiz bir eser

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aslen Beşikdüzülü olup, İstanbul’da Ağasar Dergisi’nin fotoğraflarını çeken Araştırmacı Yazar ve Fotoğrafçı Turan Uzun, Şalpazarı İlçesi’nin Şehit ve Gazilerini araştırarak, “Trabzon ŞALPAZARI Şehit ve Gazileri” adlı kitapta topladı.

Türkiye’de bir İlçe halkına bir ilki yaşatmanın gururu ve heyecanını yaşadığını söyleyen Turan Uzun, “Trabzon ŞALPAZARI Şehit ve Gazileri kitabını bu coğrafya insanının vatan sevgisinin dışa yansıması olarak milletimize sunuyorum” dedi.

Araştırmacı – Yazar ve Fotoğrafçı Turan Uzun‘un eşsiz eserinin baskısı tamamlanmak üzere. Turan Uzun kitabının çok yakında piyasaya çıkacağını bildirdi.

TURAN UZUN’U TANIYALIM

Trabzon ili Beşikdüzü ilçesi Ambarlı köyünden Ektaroğlu Tevfik ve Saadet Uzun’un dokuz evladının en büyüğü olarak 2 Şubat 1958 tarihinde Vakfıkebir’de doğdu. Trabzon Ticaret Lisesi mezunu olup üniversiteden terktir. Yirmi yıl amatör ve Profesyonel futbol oynadı. 1979 yılında girdiği İstanbul Devlet Su İşlerinden 2008 yılında emekli oldu. İstanbul Futbol Saha Komiserleri Derneğinde saha komiserliği yapmakta. Karınca kararınca genel anlamda fotoğrafçı ve araştırmacı olarak emeklilik hayatını idame ettirmekte. Trabzon Şalpazarı Dernekler Federasyonu Basın ve Halkla İlişkiler Komisyonu üyeliği yaptı. Ağasar Dergisi’nin 11 sayısı için özel olarak fotoğraflar çekti ve saha araştırmaları yaptı. Yöresiyle alakalı özel araştırmalarına halen devam etmektedir.

Turan Uzun İstanbul Anadolu yakasında ikamet etmekte olup evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir