Giresun Gülşah Merve Yüksel’e kucak açtı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

GİRESUN GÜLŞAH MERVE YÜKSEL’E KUCAK AÇTI

Türkiye’nin tamamını motosikletiyle tek başına dolaşacak ilk kadın olmaya hazırlanan. İstanbul’dan yola çıkarak, Batı Karadenizden Türkiye’yi dolaşmaya başlayan üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Gülşah Merve YÜKSEL; yaklaşık 7 bin km yol yaparak, Çocuklara, kadınlara yönelik şiddet ve istismarların yanı sıra cinsiyet eşitsizliğine dikkat çekmeyi amaçlıyor.

giresunÜ

GİRESUNLULAR İÇİN PROGRAMINI DEĞİŞTİRDİ

Batı Karadeniz’i geçmesinin ardından Orta Karadeniz ve Doğu Karadenizde güzergahına devam eden YÜKSEL; Giresun Üniversitesi Akademiden Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Destek Topluluğu’nun (GRÜ AKDES) ve Giresun Motosiklet Kulübü ile Giresun Türk Riders Chopper Kulübünün kendisiyle iletişime geçtiğini ve programını Giresun için değiştirdiğini ifade etti.

YÜKSEL’in Giresun ziyaretinde; GRÜ AKDES Akademik Danışmanları Öğr. Gör. Şule EKİN, Arş. Gör. Selcan Alperay ERASLAN, Giresun Motosiklet Kulübü Başkanı Halit ANDİÇ, Giresun Motosiklet Kulübü Basın Sözcüsü Tolga ERASLAN, Giresun Türk Riders Chopper Kulübü Başkanı Aytaç KAR eşlik ettiler.

giresunü2

KADIN REKTÖR ve AKDES’TEN BÜYÜK DESTEK

Giresun’da kendisini GRÜ AKDES danışmanlarından Selcan Alperay ERASLAN ve Şule EKİN’in karşılayarak evlerinde ağırladığını kaydeden YÜKSEL, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün ATTAR’ın makamına kabul etmesinden büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti.

Ziyarette Prof. Dr. ATTAR; “Öncelikle cesaretinden dolayı seni kutluyorum. Böyle anlamlı bir gayeyle bu yola çıkman güzel bir davranış. Umarım kazasız belasız bir şekilde yolculuğunu tamamlar ve hayallerini gerçekleştirirsin. Bizde Üniversite olarak Kadına uygulanan şiddete karşı hassasiyetle ve duyarlılıkla yaklaşıyoruz. Son aylarda yaşanan Özgecan ve Cansu KAYA cinayetleri daha çok taze. Yaşananlar vahşet derecesinde tüm toplum olarak gereken tepkiyi koymalıyız. Seni tanıdığıma çok memnun oldum. Başarılar diliyorum” dedi.

KARAHAN ve ÖZTÜRK’DE MAKAMINDA AĞIRLADI

Giresun Valiliği ziyaretinde, kadına yönelik şiddetin toplumumuzun kanayan bir yarası olduğunu belirten Vali Hasan KARAHAN, YÜKSELİ’i bu duyarlı davranışından dolayı kutlayarak, iyi yolculuklar diledi ve ilimize ait ürünlerden oluşan bir paket hediye etti. Giresun İl Emniyet Müdürlüğü ziyaretinde ise İl Emniyet Müdürü Uğur ÖZTÜRK; kadına şiddet ve cinsiyet eşitsizliğinin ülkemizde farkındalığının artmasıyla bu orantıda azalma gözlemlendiğini ifade ederek bu sosyal projede başarı diledi.

giresunü3

YÜKSEL; İLK DEFA PROTOKOL AĞIRLADI

Gülşah Merve YÜKSEL; yolculuğunun ve duraklarının arasında ilk kez bir ilde protokolün ilgi göstererek ve kendisinin protokol tarafından ağırlandığını belirterek, “Güzergahımın durağı arasında Giresun mevcut değildi. Fakat burada ki üniversite hocalarımızın ve motosikletçi arkadaşlarımızın yoğun ısrarları üzerine; bu gece Trabzon’da konaklayacakken programımda erteleme yaparak Giresun’da konaklama kararı aldım. İyi ki Giresun’a gelmişim çok memnun oldum ve başta il protokolüne olmak üzere AKDES’e, Giresun Motosiklet Kulübüne ve Giresun Türk Riders Chopper Kulübü’nün ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederim”dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir