• İmsak 00:00
 • Güneş 00:00
 • Öğle 00:00
 • İkindi 00:00
 • Akşam 00:00
 • Yatsı 00:00
 • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2024 - Şalpazarı

Zeki Çabuk İlçeyi kimin kutuplaştırdığını bilmiyor mu ?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı Belediye Meclisinde, lehine yaptığı konuşmalarla Belediye Başkanı Refik Kurukız’ın gönlünde taht kuran AK Partili Meclis Üyesi Zeki Çabuk son meclis toplantısında bunlara bir yenisini daha ekledi.

zeki cabuk encumennn

Dönemin AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Süleyman Soylu’nun, Acısu Şenliği’nde kendisine mikrofon verilmeyerek sahnede konuşma yapmasının engellenmeye çalışıldığını hatırlatan bir haberimiz üzerine; Zeki Çabuk, Şalpazarı Belediye Meclisi’nin Mart ayı toplantısında bir konuşma yaparak, şahsıma atfen, “Kutuplaştırıcı” ve “Ayrıştırıcı” gibi ifadeler kullandı.

Muhalefet görevi yapıp, kendisine oy veren yöre insanlarının sorunlarının çözümü için, Şalpazarı’nın sağlıklı ve yaşanabilir bir İlçe olması yönünde çaba harcayacağı yerde, görevini hakkıyla yapmaya çalışmaktan başka bir amacı olmayan şahsımı suçlayarak Belediye Başkanı Refik Kurukız’a şirin görünmeye çalışan AK Partili Belediye Meclis Üyesi Zeki Çabuk’a soruyorum:

10 Mayıs 2015 Pazar günü Acısu’da, Şalpazarı’na her alanda önemli katkıları olan Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çabuk’un ve diğer partililerin gözleri önünde, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Süleyman Soylu’ya mikrofon verilmesini engellemeye çalışarak büyük bir rezalete imza atanlarla ilgili Şalpazarı Belediye Meclisi’nde, bunun son derece yanlış ve üzücü olduğunu dile getiren bir konuşmanız oldu mu ? Tabiki de olmadı. Ben ordaydım.

branda

10 Ağustos 2014 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’ni saymazsak, 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri öncesinde Şalpazarı’nda eşi görülmedik bir gerginlik yaratıldı. İlçenin her tarafına abartılı şekilde bayrak, flama ve pankartlar asıldı. AK Parti’nin zaferiyle sonuçlanan bu Seçimden sonra bu defa 1 Kasım 2015 Seçimleri için gerginlik yeniden tırmandırıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın terörist başlarıyla fotoğraflarının yer aldığı dev branda Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen’in amcasının binasına asıldı. Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan ve Süleyman Soylu hakkında ağır ifadelerin yer aldığı brandalar seçim yasaklarına kadar çarşı ortasında sergilendi.

Siz Şalpazarı Belediye Meclisi’nde bu hususları hiç dile getirdiniz mi ? Bu tür siyasi çabaların İlçeyi kutuplaştırıp, ayrıştıracağından söz ettiniz mi? Hayır etmediniz.

cabuk

Akçaabat’ta 18 Mayıs 2015 tarihinde Şalpazarılılar Derneği’nin, “Eğitime Katkı Gecesi”nde, Şalpazarı’na bir bakandan daha çok faydası olan medarı iftiharımız Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen ve Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çabuk’un konuşmalarına tahammül edemeyerek, “Siyaset yapıyorlar” diye geceyi ekibiyle birlikte  terk edenlerle ilgili Şalpazarı Belediye Meclisi’nde bir konuşmanız oldu mu? Süleyman Soylu’nun huzurunda cereyan eden bu protesto olayından sonra; “Hilmi Türkmen ve Ahmet Çabuk başkanlarımıza karşı çok ayıp ettiniz. Siyaset yüzünden İlçeyi neden geriyorsunuz” dediniz mi hiç ? Demediniz. Çünkü hepsinde muhalefet haklıydı !

Şalpazarı’nda kısa sürede yıllarca unutulamayacak bunun gibi bir sürü olaylar yaşanmışken siz AK Partili bir Belediye Meclisi Üyesi olarak bunlara sebep olanları eleştirmek ve kınamak yerine, olanları yazdığım için şahsımı suçlamaya çalışmanız muhalefetle fikir birliğine vardığınızı gösteriyor.

Zeki Çabuk, 3 Mart 2016 tarihli Şalpazarı Belediye Meclisi Toplantısı’nda şunları söylemişti:

Zeki Çabuk kutuplaşmaya yeter artık dedi

Meclis toplantımızda söz alan Zeki ÇABUK Şalpazarı’nda son zamanlarda yaşanan kutuplaşma ile ilgili açıklamalarda bulundu Zeki ÇABUK yaptığı açıklamada; İlçemiz son zamanlarda maalesef kutuplaşma haberleri yapılarak ayrıştırılmaya çalışılıyor. Bu tür olayların ilçemize bir katkısı olmamakla beraber bunlarla Şalpazarı’nın bir yere varılamayacağı görüldü.

Bizim en büyük sıkıntımız birlik ve beraberlik içinde olamamızdır. Aslında biz şanslıyız biliyoruz ki Bakanımız Süleyman SOYLU milletvekillerimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın Şalpazarı’na karşı ayrı bir sempatisi var. Yine biz İstanbul’da güçlüyüz Hilmi TÜRKMEN gibi Ahmet ÇABUK gibi değerlere sahibiz. Bu kadar imkanımız variken bu kadar ihtiyacımız variken Şalpazarı’nı kutuplaştırmanın ve ayrıştırmanın nedeni nedir anlamış değilim.

Zeki Çabuk'un söz konusu açıklamasına bu gazetenin kulis haberinden sonra cevap vermemiz kaçınılmaz oldu. İlçeyi kutuplaştıranın biz değil başkaları olduğunu herkesten önce bilmesi gereken Zeki Çabuk'tur.
Zeki Çabuk’un söz konusu açıklamasına bu gazetenin kulis haberinden sonra cevap vermemiz kaçınılmaz oldu. İlçeyi kutuplaştıranın biz değil başkaları olduğunu herkesten önce bilmesi gereken Zeki Çabuk’tur.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 Yorum

 1. 8 Mart 2016, 06:56

  Şalpazarının kalkınması için el ele vermeye gerek yok. Saflar iyice belli olmalı.

 2. 8 Mart 2016, 07:18

  Turgay bey ne sizi ne de haberlerde bahsettiğiniz kişi ve kurumları tanırım. Tanımamakla birlikte uzaktan yakından alakam yok.Zeki çabuk beyin verdiği mülakat dikkatle okursanız ne demek istediğini daha net anlarsınız diye düşünüyorum. Gazetecilik toplumun geneli ile ilgili haber yapmaktır şahsi meselelerin bu sayfalara taşınması hiç doğru değil diye düşünüyorum.

 3. Turgay bey,merhabalar nacizane ancak,Zeki Bey bazı,gercekleri tarafsız,bir sekilde açıklamaya,çalıştı.Zeki beyin burda Baskan Refik Kurukizi savunmak la ilgili bir aciklamasi soz konusu degil bence,herkesin siyasi gorusu ayen-beyan ortada,siyaseti yapicaksak salpazarimiza zarar vermeden,salpazarimizin cikarlarini,menfaatlerini on planda tutarak yapalim babin da bir aciklamaydi benim kanimca,BEREKETLİ CALİSMALAR

 4. 8 Mart 2016, 10:37

  Zeki Çabuk abimi tebrik ediyorum..taka gazatesine verdiği röportajı noktası virgülüne kadar destekliyorum..

 5. 8 Mart 2016, 11:13

  belediyemeclis üyesi zeki Çabuk beyin konuşması, beyanatı, ilçedeki birlik beraberliğin önemi, hakkında ,ve ilçemizin yetiştirdiği değreler hakkında ,olan içerik olarak güzel bir beyanat, ve beyanatın içeriğinde bir şahıs, veya bir kurum hedef alınmamış genel bir beyanat. bence de yapılması gereken doğal bir beyanat. ama senin cevap olarak yaptığın habere bakıyorum. zeki beyin beyanatı ile hiç bir ilgisi yok. muhatapları farklı, çarpıtma bir haber olmuş, zeki beyinbeyanatı ile uzaktan yakından bir ilgisi yok, kaldıki genel seçim geride kaldı önünüze bakın. önümüze bakalım, hizmet için ne yapılabilir haberleriniz bunlarla ilgili olsun. ilçe daha nasıl ileriye gütürülebilir. haberleriniz bunlarla ilgili olsa daha güzel olur. ilçemiz küçük bir ilçe, her zamankinden daha çok birliği beraberliğe samimiyete, sabra, tahammüle, ihtiyacımız var unutma.

 6. 8 Mart 2016, 12:27

  Tek kelimeyle kıyamet alametleri bunlar.

 7. 8 Mart 2016, 20:59

  Turgay Bey Belediye meclis üyesi Zeki ÇABUK un sizi suçlayıcı ,sizinle alakalı bir yorumu yoktur.Bu Şalpazarında bu güne kadar sağlanamayan birliktelikten söz etmiştir.Bu birliktelik sağlanamadığı için kısır çekişmelerin önü açılmış,ferdi hareket etmekle bir yere varılamayacağına kanaat getirmiştir.Buda Şalpazarı nın neler kaybettiğini hep birlikte seyrediyoruz.
  Bu güzide ilçemizde birbirimizi kırıcı, yaralayıcı beyanlardan lütfen kaçınalım.Bu gemide hep birlikte yolculuk yapıyoruz bu gemiyi nasıl kurtarırız onun hesabını yapalım.Saygılarımla.

 8. 9 Mart 2016, 09:04

  Turgay Bey Zeki kardeşimiz adresi şaşırdımı bilmem ama tarafsız olması gereken gazeteniz hatta gazetemiz tarafını alenen belli etmiştir.Sizin gazete olarak belli bir partiye hizmet ettiğiniz ortada.Düşüncelerimde hiç yanılmadım.Belliki yanılmayacağım. Gazetenizi internetten sürekli takip ediyorum ama maalesef durum yukarıda dediğim gibi.

 9. 10 Mart 2016, 11:37

  Turgay bey; sana gazetecilik yapmanı öneririm. Teferuatlarla, uğraşma , birleştirici ol. Şalpazarı kan kaybediyor, Ben Beşikdüzünde görev yapıyorum. Geçen yıl Şalpazarından, Beşikdüzüne 150 ye yakın aile göç etmiş, bu aileler toki den ev almış, bunlar nasıl önlenir, onların çabasında olalım. olmalıyız. Saygılarımla.

  • 10 Mart 2016, 12:46

   Gazetecilik yapıyorum. Ayrıştırıcı ben değilim Şef. İnsanları ayrıştıran ve ayrımcılık yapan, sözde başka özde başka olanlara karşı mücadele veriyorum. Şalpazarı’nda her şey daha iyiye gitmesi gerekirken, yerleşik gelenek ve göreneklerimiz altüst oldu.

 10. 11 Mart 2016, 10:05

  turgay bey,in yazdıklarındabirtane yanlış olmadığını görüyorum doğruları yazmak,nezamandan beri ayrımcalık oluyor.yanlışları görmemezden gelip örtbas etmek ayrımcalık olmuyormu,asıl ayrıcalığı yapanlara neden bir söz söylemiyorsunuzda,kimden korkuyorsunuz.şalpazarını çok düşünüyorsunuz,madem doğruları yazan turgaybeyi eleştirmek yerine ası cevap vermeniz başkaları deyilmi TURGAY BEY sadece dürüst tarafsız ilkeli gazetecidir. bundan kimsenin şüphesi olmasın,birilerine dokundu diye yıllarını şalpazarı,gazeteciliğine adamış TURGAY beyi lütfen yıpratmayalım.eğer yazdıkları yanlışsa doğruyu siz yazında görelim.