110 yaşında vefat eden Şerife Kudu Sinlice’de toprağa verildi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

mamanan

Sinlice Mahallesi asırlık çınarlarından birini daha kaybetti. Nüfus kağıdına göre 1916 yılında doğan, gerçekte ise 110 yaşında olduğu tahmin edilen 9 çocuk annesi Şerife Kudu dün hayata veda etti.

Fevzi Kudu’nun annesi olan Şerife Kudu’nun 24 Kasım 2013 tarihinde hayatta son dileği yerine getirilerek; toplu açılış töreni için Vakfıkebir’e gelen dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmüştü.

Şerife Kudu’nun cenazesi Sinlice’de öğle namazından sonra kılınan cenaze namazını müteakip gözyaşları arasında toprağa verildi. Şerife Ninenin cenazesine; AK Parti Trabzon İl Yönetim Kurulu Üyesi Metin Günay, Sinlice Muhtarı Mustafa Uçar, Sütpınar Muhtarı Ali Osman Kıran, Çamlıca Muhtarı Hasan Yamaç ve MHP İlçe Başkanı Pirağa Yaşar da katıldı.

VİDEO

[youtube TN469EAqsZ0]

sin1 sin2 sin3DSC_3052

Şerife Nine hayatta hep Recep Tayyip Erdoğan’ı görmek istiyordu. Bu dileğine 20 ay kadar önce Vakfıkebir’de kavuştu. Oğluyla birlikte Vakfıkebir’e gelen Şerife Kudu, dönemin AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Metin Günay’ın girişimiyle, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüştürülmüştü.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir