Turgay İkinci’den kamuoyuna açıklama

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

turgay ikinci den gercekler

Değerli Okurlarımız;

Son günlerde, Belediye Başkanı Refik Kurukız’ın İstanbul’daki bir Dernekte verdiği röportajda bahse konu sözlerle ilgili haberimiz üzerine, “Sanki hizmetleri engellemeye çalışan, ara bozucu” biri gibi bir algı yaratılmaya ve şahsımın itibarsızlaştırmaya çalışıldığını üzülerek görmüş bulunuyorum.

Kimsenin parayla satına alamadığı bir medya mensubu olarak yıllardır maddi hiçbir menfaat gözetmeksizin Şalpazarı’na hizmet ediyorum. Öyle birilerinin karalamak için yazdığı gibi hiçbir yerden beslenmiyorum. Ben Şalpazarı’na hizmet için maddi ve manevi ağır bedeller öderken, birileri sayemizde kravatla dolaşıyor.

Şalpazarı’nda bugüne kadar yapılan ve yapılacak olan  hemen tüm yenilik ve hizmetlerin fikir sahibi ve öncüsü bir medya mensubu olarak benim bu İlçeye yapılacak hizmetleri engellemek gibi bir niyetim olabilir mi ?

“Şalpazarı’nda birlik ve beraberliği sağladık, bütün Partileri birleştirdik” diyerek beyanatlar veren Sayın Başkan’ın döneminde Şalpazarı Belediyesi’ne girip – çıkmaz olduğumuzu bilmeyen yok. Benim gibi, “Ben daha hiç Belediye’ye varmadım” yada; “Belediye 10 ay kapalı kalsa kimsenin haberi olmaz” diyen çok insan gördüm.

Konuyu dağıtmadan, son günlerdeki hadiseye bir açıklık getirmek istiyorum. Değerlendirmenizi varın siz yapın.

17 Ocak 2018 Çarşamba günüydü. Şalpazarı Belediye Meclisi’nin olağanüstü toplanarak Belediye Başkanı Kurukız’a 15 Milyon TL borçlanma yetkisi verilmesinin görüşüldüğünü ve toplantıya katılan AK Partili 5 Meclis Üyesinin ret oyu verdiklerini ancak MHP’li Üyelerin oylarıyla tasarının kabul edildiğini öğrendim.

Bu konuyu haber yaparak kamuoyuna duyurdum. Bir gün sonra da AK Parti’nin yeni İlçe Başkanı Zeki Çabuk’u ziyaret ederek, “Sizin Meclis Üyeleriniz borçlanma konusuna neden ret verdiler?” diye sordum. AK Parti İlçe Başkanı Sayın Çabuk, “Belediye’nin zaten aşırı borç yükü altında olduğuru ve yeni bir borçlanmalarda Belediyeyi borç batağına sürükleyecek vebal altına girmek istemediklerini” söyledi. Bu açıklamaları da haber yaptım.

Tabi kıyamet koptu. Neymiş;  ben Belediye Başkanı Refik Kurukız ile AK Parti’nin arasını açmaya çalışıyormuşum. Herkes ezbere bir şeyler üretiyor. Yahu ben mi söyledim AK Partili Meclis Üyelerine, ret oyu verin diye ? Benim hiç haberim bile yoktu. Adamlar AK Parti’nin Grup kararı doğrultusunda oy vermişler.

Aradan 10-12 gün sonra AK Partili bir okurumuz, “Turgay bey Belediye Başkanının röportajında söylediklerini okudun mu. Bir bakar mısın. Ayıp ya” dedi. Ben de, “Siz bana gönderin okurum” dedim. Gönderdiler ve okudum. Daha sonra röportajı yapan genç kardeşimiz Ercan Kandemir’le görüştüm. “Abi ben konuşulanları olduğu gibi yazıyorum” dedi.

gundem yazar

Gündem Yazar internet sitesinde 28 Ocak 2018 tarihinde yayımlanan bu röportajın, Şalpazarı Belediyesi’nde AK Parti ile MHP arasındaki ‘Borçlanma krizi’ ile ilişikli rahatsızlık duyulan bölümünü daha önceki haberlerimizin devamı niteliğinde ele alarak 31 Ocak 2018 tarihinde haber olarak yayımladım.

Yahu 3 gün önce yayımlanan bir röportajı ben yayımlayınca neden art niyetli, AK Parti ile Başkanı birbirine düşürmek isteyen biri oldum ? Sizi birbirinize düşürmekten ne çıkarım olabilir ki ?

Daha önce Acısu’da dönemin AK Parti Teşkilat Başkanı Süleyman Soylu ile ilgili mikrofon krizini haber yaptım mı ? Ta ki, bir yıl kadar sonra Sayın Soylu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olup Almanya’da Şalpazarı standınıza uğradığında, onunla aynı fotoğraf karesine girmek için yarışılması neticesinde bunu haber yaptım. Şalpazarı’na zarar gelmemesi için bunu Ajanslarda da haber yapmadım. Bunun gibi daha bir çok konu var. Gündemle alakalı olmadığı sürece haber yapma alışkanlığımız yok.

Yani öyle herkesin zannettiği gibi, Belediye Başkanı Refik Kurukız hata yapsın da, biz de yazalım gibi bir beklenti içinde değiliz. Zaten yeterince yanlış var. Mesela, dere içine yapılan modern hizmet binasının daha iyi bir yere yapılması için haber yapmıştık. Bu konuda Belediyeyi uyaran dönemin AK Parti İlçe Başkanı Murat Topkara ve şahsım, bir kısım çevreler tarafından Şalpazarı’nda hizmetleri engelliyor diye suçlandık. Oysa niyetimiz sadece binanın daha uygun bir alana yapılmasıydı.

Şalpazarı’na hizmetten başka sevdamız yok bizim. Bizi tanımayanlar, bizimle ilgili düşüncelerini yazarken daha dikkatli olsunlar lütfen. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize saygılar sunuyorum.

Turgay İKİNCİ

Yeni ŞALPAZARI Gazetesi

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir