15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri başladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DSC_0062

Şalpazarı’nda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri başladı. Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikci programın ilk gününde, ilk olarak beraberinde Müftülük görevlileri ve daire amirleriyle birlikte Geyikli Konakyanı Kabristanlığı’ndaki Şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ederek dua okuttu. Kabir ziyaretlerinin ardından da Şehitlerimiz için Dereköy Mahallesi Camii’nde Mevlidi Şerif okutuldu. 15 Temmuz etkinliklerinin 19 Temmuz Çarşamba gününe kadar sürmesi bekleniyor.

DSC_0009 DSC_0019

15 Temmuz Fetö darbe girişimi

Kabristanlık ziyaretinde bir açıklama yapan Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikci, “15 Temmuz 2016 günü hepinizin bildiği gibi, Fetullah Gülen teröristbaşının önderliğinde, bu milletin askerinin polisinin üniformasının, bu milletin memurunun üniformasının ardına sığınmış, teröristbaşı Fetullah Gülen’e kendisini adamış, kendisini bu Devlete, bu kutsal Cumhuriyete bu Millete değil de bir teröristbaşının insiyatifine bırakmış bir grup terörist tarafından darbe girişiminde bulunuldu” diyerek şöyle devam etti:

DSC_0038

Bu aziz Millet 15 Temmuz 2016’da bir tarih yazdı

“Buradaki asıl amaç, Türk Milletinin askerini polisini vatandaşını birbirine kırdırmak,  Türkiye Cumhuriyeti Devletini işgale açık hale getirmekti. 15 Temmuz 2016 günü Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleriyle bu Millet bir tarih yazdı. Bu tarih de 15 Temmuz gününü, artık biz de Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak kutlamaya devam edeceğiz inşallah, bu vesileyle aziz Şehitlerimizden birinin kabristanına makamına geldik. Kendisine Allah’tan rahmet diliyoruz. Ne kadar çalışırsak çalışalım, ömrümüzün sonuna kadar ne kadar dua edersek edelim onların haklarını ödemek mümkün değil. İnşallah burada hocalarımızın eşliğinde aziz şehitlerimizin ruhları ve gazilerimiz için dua okuyacağız. Allah kabul etsin”

DSC_0071

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir