24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı’nda 24 Kasım Öğretmenler Günü, Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde düzenlenen etkinlikle kutlandı. Kutlamalar Sabah Saat 09.30’da Atatürk İlk ve Ortaokulu bahçesindeki Atatürk Anıtı önündeki çelenk töreniyle başladı. Yağmur altında düzenlenen törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Cengiz kurumunun çelengini iki öğrenciyle birlikte Atatürk Anıtına koydu. Saygı duruşunun yapılması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından çelenk töreni sona erdi.

Çelenk Törenine Trabzon Üniversitesi Şalpazarı Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Harun Kahveci, CHP İlçe Başkanı Erdoğan Kıran, MHP İlçe Başkanı Ömer Özdin, bazı daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Şalpazarı Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen Kutlama Programı da saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Önümüzdeki Ağustos ayında emekliye ayrılacak olan İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Cengiz‘e yaptığı veda konuşmasının ardından, Kaymakam Zekeriya Murat Şahan, hizmetleri anısına bir hediye takdim etti.

Öğrenciler şiirler okudular. 24 Kasım Öğretmenler Günü konulu çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri emekli öğretmenler tarafından takdim edildi. Mesleğe yeni başlayan bir öğretmen Şükrü Uçar koordinesinde yemin etti. Bir süre önce geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Öğretmen Mahmut Tok da fotoğraflarından oluşan slayt gösterisiyle anıldı. ÇPAL Müzik Öğertmeni ve Müdür Yardımcısı Cumali Kalaycı ile Doğancı Ortaokulu Müzik Öğretmeni ve Müdür Yardımcısı Nigar Kukuoğlu birbirinden güzel türküler seslendirdiler.

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programına Kaymakam Zekeriya Murat Şahan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Cengiz‘in yanı sıra;  Şalpazarı Belediye Başkan V. Gazi Erdal Kumaş, Trabzon Üniversitesi Şalpazarı Meslek Yüksekokulu Müdürü DR. Ör. Üyesi Harun Kahveci, İlçe Emniyet Amiri Ahmet Kılıç, İlçe J. K. V. CHP İlçe Başkanı Erdoğan Kıran, İYİ Parti İlçe Başkanı Şennaz Yılmaz, öğretmenler, öğrenciler ve daire amirleri de katıldı.

 

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir