Ağırtaş, Kabasakal, Kalecik ve Kasımağzı’nda cenazeler toprağa verildi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı’nda dün kesilen ağacın üzerine düşmesi sonucu hayatını kaybeden Nesrin Aksoy toprağa verilmişti. Bugün de 4 ayrı mahallede cenaze ve gözyaşı vardı.

ağırtaş

Ağırtaş Mahallesi eski Muhtarı Seyfettin Öztürk’ün annesi Emine Öztürk’ün cenazesi öğle namazından sonra kılınan cenaze namazını müteakip Ağırtaş’ta toprağa verildi. Cenazeye; Şalpazarı Belediye Başkan Yardımcıları Faruk Beldüz ile Hasan Karabayır ve  AK Parti İlçe Başkanı Murat Topkara da katıldı.

kabasa

Yahya, Osman, İzzet, Kahraman, Mustafa ve Dereköy Mahallesi Camii İmamhatibi Coşkun Çalık’ın dün 83 yaşında vefat eden anneleri, Osman Çalık’ın eşi; Emine Çalık’ın cenazesi Kabasakal Mahallesi Yukarı Mahalle Camii’ndeki öğle namazının ardından kılınan cenaze namazını müteakip toprağa verildi.

kabasası kasasıs

Cenazeye; İlçe Müftüsü Yılmaz Çelik, Rize Hemşin Müftüsü Remzi Çalık, AK Parti Şalpazarı İlçe Bşk.Yardımcısı Mustafa Bektaş, Ayten Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Demir, Vaiz Nuri Dural, Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Muhcu ve Mustafa Özendi, Kütüphane Müdürü Sami Kayar, Din Görevlileri, Mahalle Muhtarları ve çok sayıda vatandaşlar katıldı. AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara, Ağırtaş’taki cenazeden sonra buraya gelerek vefat eden 7 çocuk annesi merhume Emine Çalık’ın yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu. Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Fatih Yılmaz da akşam saatlerinde Kabasakal’a giderek, Çalık Ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Kalecik Mahallesi’nde ise; Şalpazarı Belediyesi eski Personeli Kamil Gürman’ın vefat eden babası Ali Osman Gürman’ın cenazesi vardı. Merhum Ali Osman Gürman’ın cenazesi öğle namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

kasımımı kasımmağı

Kasımağzı Mahallesi’nde ise; İstanbul’da oturan Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız’ın amcası Nuri Kurukız’ın eşi Fatma Kurukız’ın cenazesi ikindi namazından sonra yağmur altında kılınan cenaze namazını müteakip toprağa verildi. 86 yaşında vefat eden 11 çocuk annesi merhume Fatma Kurukız’ın cenazesine hasta olan eşi gelemezken; Şalpazarı Kaymakamı Cafer Sönmez, bazı siyasi partilerin İlçe Başkanları ve Belediye Personeli de katıldı.

Merhum ve Merhumelere Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir