Atatürk İlkokulu Müdürü Şevket Uçar’dan duygulandıran konuşma

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı İlçesi’nde 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası kutlandı.

Kutlamalar Atatürk İlk ve Ortaokulu bahçesindeki Atatürk Anıtı önündeki çelek töreniyle başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Cengiz, MEM çelengini Atatürk Anıtına koydu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından, Şalpazarı Atatürk İlkokulu Müdürü Şevket Uçar duygu yüklü bir konuşma yaptı. Müdür Şevket Uçar konuşmasında şu cümlelere yer verdi:

“Salgın hastalık nedeniyle öğrencilere hasret kaldığımız uzun bir aradan sonra tekrar yuvamıza dönmenin heyecanını ve gururunu yaşıyorum. Okullarımız bayram yerlerine döndü, çiçek açtı, bahar geldi, neşe geldi. Yeniden doğuşun hikayesini baştan yazmak motivasyonuyla sınıflarımızın kapısını öğrencilerimize açıyoruz. Uzun bir aradan sonra evlatlarımıza kavuşan annenin sevgisiyle öğrencileriyle buluştu öğretmenlerimiz”

Konuşmanın ardından Atatürk İlkokulu 4. Sınıf Öğrencisi Elvin Şekerci 1. Sınıfa başlayan Cansu Gülay’a, Atatürk Ortaokulu 8. Sınıf öğrencilerinden Ebrar Nur Bulan da,  5. Sınıfa başlayan Zeynep Berra Usta’ya ‘hoşgeldiniz’ çiçeği verdi. Törende 4-A Sınıfı Öğrencisi Ersan Esmer, 4-B Sınıfı Öğrencisi Zehra Bülbül Tavukçu ve 5-A Sınıfı Öğrencisi Nilda Gülay da İlköğretim Haftasıyla ilgili şiirler okudular.

Törenin ardından Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız okul bahçesine gelerek okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının hayırlı olması dileğinde bulunarak Atatürk Anıtı önünde günün anısına birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir