Atatürk’ü vefatının 78. yıldönümünde saygıyla andık

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

onkasim1

Atatürk’ün ebediyete intikalinin 78. yıldönümü nedeniyle Şalpazarı’nda anma programı düzenlendi. Sabah Saat 8.55’te Atatürk İlk ve Ortaokulu bahçesindeki Atatürk anıtı önünde çelenk töreni düzenlendi. Önce Şalpazarı Kaymakamlığı’na vekalet eden Trabzon Vali Yrd. bir asker ve bir polis tarafından taşınan kaymakamlık çelengini anıta koydu. Ardından Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız zabıta memurlarının taşıdığı çelengi Atatürk anıtına bıraktı. Buradaki törene daire amirlerinin yanı sıra; AK Parti Şalpazarı İlçe Teşkilat Başkanı Mustafa Bektaş ve CHP İlçe Başkanı Erdoğan Kıran da katıldı.

onkasim2  onkasim3onkasim4

Saatler 9’u 5 geçerken sirenler çalmaya başladı. Atatürk için 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşımız okunurken Türk Bayrakları yarıya indirildi.

on-kasim6

Çelenk töreninden sonra Şalpazarı Anadolu Lisesi’nin Atatürk İlkokulu salonunda düzenlediği, “Atatürk’ü Anma Programı” na geçildi. İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Taşkın, İlçe Emniyet Amiri ve daire amirleri de katıldı. Anma Programı’nda Doğancı Ortaokulu Müzik Öğretmeni Nigar Kukuoğlu yönetimindeki, ‘Atatürk Oratoryosu’ salonda bulunanlardan tam not aldı.

on-kasim7

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir