Avusturya’daki gurbetçilerimiz öğrencilere Şalpazarı’nı aratmadı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

viyana bulusmasi1

Şalpazarı’ndan 2 haftalık kurs için Avusturya’nın başkenti Viyana’ya giden Ayten Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Eski adıyla Sağlık Meslek Lisesi) Hemşirelik Bölümü Öğrencilerini gurbetçilerimizle buluşturduk.

Trabzon’dan kuş uçuşu 2 bin km. uzaklıktaki Viyana’da işçi olarak çalışan Ahmet Kılıç (Geyikli) ve Selim Kuru (Dereköy) adlı gurbetçilerimiz, Gazetemizde memleketlerinin öğrencilerinin bulundukları şehire geldiklerini öğrenir öğrenmez bizimle iletişime geçtiler. Bizden, Öğretmen Sezen Kaya ve 7 öğrenciden oluşan Şalpazarı kafilesinin kaldığı otelin bilgisini alan gurbetçilerimiz onlara ‘hoşgeldin’ sürprizi yaptılar.

viyana-bulusmasi3

Şalpazarı’ndan yüzlerce km. uzaklıkta öğrencileri bağrına basan gurbetçi hemşehrilerimiz onlara Şalpazarı’nı aratmadı. Gurbetçilerimizden Ahmet Kılıç duygularını şu cümlelerle dile getirdi:

“Merhaba Şalpazarı,  merhaba Ağasar,  merhaba Trabzon…  Viyana’ya gelen bu yavrularımız senelerdir memleket ve ülke hasreti çeken bizleri çok mutlu ve bahtiyar etti. Hepsi birer Ağasar gülü. Hepsine teşekkür ediyor ve ailelerine selamlarımızı gönderiyoruz”

viyana-bulusmasi2

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir