• İmsak 00:00
  • Güneş 00:00
  • Öğle 00:00
  • İkindi 00:00
  • Akşam 00:00
  • Yatsı 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2024 - Şalpazarı

AYMTAL’da Tubitak 4006 Bilim Fuarı açıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

sml bilim

Şalpazarı Ayten Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Tubitak 4006 Bilim Fuarı açıldı. Açılışı Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikci, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Taşkın ve Belediye Başkan Yrd. Faruk Beldüz birlikte yaptı.

DSC_0341

İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Cengiz, İlçe Hastanesi Başhekimi Dr. Özgür Vuran ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Karaçoban‘ın yanı sıra diğer bazı kurum ve kuruluşların amirlerinin de katıldığı açılış töreninden sonra Kaymakam ve beraberindekiler fuarı gezdi. Standlardaki öğrencilerden projeleriyle ilgili bilgiler alan Kaymakam Murat Beşikci, Proje Yürütücüsü Öğretmen Kaya Türkoğlu‘na, öğrencilerin çalışmalarını çok beğendiğini ifade etti ve kendilerine teşekkürlerini iletmesini istedi.

bilim-mansetDSC_0256 DSC_0397

Okulun birinci katındaki salonlarda düzenlenen fuarda; biyoloji, matematik, din kültürü, coğrafya, ingilizce, fizik, edebiyat, felsefe ve sağlık alanında toplam 34 proje sergilendi. Öğretmen Kaya Türkoğlu‘nun Yürütücülüğünü üstlendiği projede; Ayşe Kofoğlu, Sinan Metin, Sevda Sağlam, Ebru Şenol, Kadir Özdemir, Gamze Alkan, Sudan Yadigaroğlu, İsmail Küçük, Gizem Göktürk, Mehmet Alsancak ve Hülya Ünsal adlı öğretmenlerle çeşitli sınıflardan toplam 68 öğrencinin görev aldı.

bilim-tubiDSC_0372

Şalpazarı Ayten Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Demir, okul bünyesinde düzenledikleri Tubitak 4006 Bilim Fuarı’yla öğrencilerinin yıl içinde yaptığı çalışmaların sergilendiğini ifade ederek; “Amacımız öğrencilerimizin günlük hayatta karşılaşacakları problemleri çözebilme özgüvenleri kazanmalarına yardımcı olmak, aktif yaşamlarında hayata bakış açılarını değiştirmekti” dedi.

DSC_0496

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir