Ayşe Sula Köseoğlu: AK Parti Çocuklar için çalışıyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ayse1

AK Parti Trabzon Milletvekili Köseoğlu, “Dünya Çocuk Hakları Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı

AK Parti çocuklar için çalışıyor

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Ayşe Sula Köseoğlu, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, AK Parti’nin yeni bir medeniyet çabası içerisinde olduğunu ve en çok da çocukların mutlu dünyasına yer ayırdıklarını söyledi.

Çocukların mutlu olduğu bir dünyanın ancak yaşanabilir bir dünya olacağını belirten Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, büyüklerin sarıldıkları ve elde etme hırsıyla çocuklara dar ettikleri dünyayı tekrar çocuk koduyla kodlayarak onlara teslim etmekten geçtiğini kaydetti.

ayse2

Köseoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Evrensel bir bildiri ile güvence altına alınan ve ülkemiz dahil olmak üzere 193 ülke tarafından onaylanan Çocuk Hakları Günü’nü hep birlikte kutluyoruz. Bu anlamlı gün, çocuk haklarının benimsenmesi, uygulanması ve yaşatılması adına tüm insanlık için önemli bir fırsat teşkil ediyor. Bugün, maalesef, dünya üzerinde zuhur eden savaşlardan, gelir adaletsizliğinden, yoksulluktan, salgın hastalıklardan en çok çocuklar etkileniyor, en çok çocuklar zarar görüyor. Dünyanın bir bölgesinde çocuklar neşe içinde oynarken, diğer taraftan Filistin’de, Suriye’de, Yemen’de, Afrika’da çocuklar savaşın, açlığın, yoksulluğun pençesinde kıvranıyorlar. Mazlumun yanında olmayı şiar edinmiş bir kültür ve medeniyetin mensupları olarak, gücümüz ve imkanlarımız ölçüsünde dünya barışına katkı sağlamaya devam ediyor, bu vesileyle gittiğimiz, ulaştığımız her coğrafyada çocukların yüzünü güldürmek için özel bir gayret gösteriyoruz. Türk Milleti olarak, çocuklarımızı dünyadaki en kıymetli varlık olarak görüyor, onları el üstünde tutuyoruz. Tarihte ilk ve tek örnek olarak, tüm dünya çocuklarıyla el ele kutladığımız 23 Nisan Çocuk Bayramı, milletimizin çocuklara verdiği değerin en güzel tezahürüdür. AK Parti Hükümetleri; çocuklarımıza daha iyi, daha huzurlu, daha müreffeh bir gelecek sağlamak adına büyük yatırımlar gerçekleştiriyor, çocuk haklarının güvence altına alınması için yasal düzenlemeler yapıyor. İnanıyorum ki, bu anlamlı gün, çocuk haklarının gelişmesine, çocuklara karşı uygulanan şiddeti sorgulamamıza vesile olacak, çocuklarımıza olan sevgimizi daha da arttıracaktır. Bu düşüncelerle Dünya Çocuk Hakları Günü’nü tekrar kutluyor, çocuklarımızın çok daha huzurlu ve aydınlık bir geleceğe sahip olmaları umuduyla, dünyanın bütün çocuklarını sevgiyle kucaklıyorum.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir