Emekli Öğretmen Hasan Demir vefat etti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

emekli hasan demir

Şalpazarı’nda ve Kadırga Yaylası’nda, “Kadırga Market” ünvanıyla ticaretle uğraşan Emekli Öğretmen Hasan Demir dün gece Dereköy Mahallesi’ndeki evinde hayata veda etti.

7 çocuk babası Hasan Demir dün Dereköy Mahallesi’nde, Emin Tunç’un cenazesine de katılmıştı. Edinilen bilgilere göre 62 yaşındaki Emekli Öğretmen, Turalıuşağı Mahallesi’nde gece bir yakının evinden misafirlikten geldikten sonra evinin salonunda eşine, “Sen yat. Ben tv izleyeceğim” dedi. Sabah uyanan Havva Demir, eşini namaza uyandırmak için salona geldiğinde cansız bedeniyle karşılaştı.

Öğretmen Okulu’nda saçı beyazladığı için, “Dede” lakabını alan Hasan Demir öğretmenliğe Erzurum’un İspir İlçesi’nde başlamıştı. Gümüşhane’de görev yaptıktan sonra memleketi Şalpazarı İlçesi’nin Turalıuşağı İlkokulu’na gelmişti. Buradan Düzköy’e ardından da Şalpazarı Atatürk İlkokulu’na geçen Hasan Demir 2000 yılında emekliye ayrıldıktan sonra ticarete başlamıştı.

hasan demir

Yaylada herkesin güvencesiydi

Şalpazarı İlçesi Dereköy Mahallesi Tepebaşı’nda ve Kadırga’da “Kadırga Market” adıyla ticaret yapan ve aynı zamanda hafız olan  Emekli Öğretmen Hasan Demir, Kadırga Camii’nde ihtiyaç duyulduğunda fahri olarak imamlık yapıyordu. Kadırga’da kış mevsimine kadar dükkanını açık tutarak ürün çeşitliliği ile hizmet veren Hasan Demir yörede herkes tarafından çok sevilen bir esnaftı.

Emekli Öğretmen Hasan Demir’in cenazesi yarın Şalpazarı Merkez Camii’ndeki Cuma namazından sonra kılınacak cenaze namazının ardından Turalıuşağı Mahallesi’nde toprağa verilecek. Merhum Hasan Demir’e Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 Yorum

 1. 11 Mart 2016, 01:24

  ALLAH RAHMET EYLESIN.CENNETI MEKAN OLSUN.YAKINLARINADA SABIRLAR VERSIN.

 2. 11 Mart 2016, 06:36

  Allah rahmet eylesin. Mekanını cennet etsin. Yakınlarına sabır versin

 3. 11 Mart 2016, 09:39

  Sayın öğretmenimiz Mustafa DEMİR’e Allah Celle Celalü’nden Rahmet Etmesini dua Ediyor Ailesine Yakınlarına Ve Köyüme Sabırlar Diliyorum Rabb’im Affettiği Kullarına Dahil Etsin inşaallah.

 4. 11 Mart 2016, 10:25

  Allah rahmet eylesin. Yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.
  kendisi ortaokuldan arkadaşımdı.
  Her yaylaya gittiğimde kendisiyle Kadırga’da hasbıhal ederdik.

 5. 11 Mart 2016, 11:49

  Kadırga Yaylasının Sembol İsimlerinden değerli emekli öğretmenimiz Hasan DEMİR ‘e ALLAH Gani Gani Rahmet Etsin.

  Ailesinin ve tüm sevenlerinin başı sağ olsun.

 6. 11 Mart 2016, 13:24

  Allah rahmet eylesin

 7. 11 Mart 2016, 17:11

  Sayın Öğretmenize Alah’tan rahmet dilerim.Ailesine ve yakınlarının başı sağolsun.