Belediye Başkanı Refik Kurukız’dan düzeltme ve cevap

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kurukız dan cevap

Gazetemizin haber sitesinde, 31.01.2018 günü yayınlanan, “Refik Kurukız‘dan İstanbul’da şok açıklamalar” ve “İt ürecek, kervan yürüyecek” başlıklı haberlerimiz üzerine,  Şalpazarı Belediye Başkanlığı Vekili Av. Abdullah ERATA imzasıyla gazetemize ulaşan ihtarname uyarınca, Belediye Başkanı Refik KURUKIZ‘ın söz konusu “Cevap ve Dezeltme Metni”ni sunuyoruz.

Şalpazarı Belediye Başkanlığı Vekili Av. Abdullah ERATA‘nın;  “5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkındaki Kanun” uyarınca,

“Sitenizde 31.01.2018 günü yayınlanan “Refik Kurukız’dan İstanbul’da şok açıklamalar” başlıklı ve devamında “İt ürecek, kervan yürüyecek” şeklinde haber edilen ifadeyle bir siyasi parti ve mensuplarını kastettiğim iması oluşturulmuş, hukuka aykırı, gazetecilik meslek etiğine uymayan, müvekkilimizin kişilik haklarına ağır saldırı ve aşağılama içeren, temsil ettiği kurumu da töhmet altında bırakan, amacını aşan, yoruma dayalı haber ve ifadelere yer verilmiştir. ”

Şeklindeki açıklamasının devamında yer alan Şalpazarı Belediye Başkanı Refik KURUKIZ‘ın

DÜZELTME VE CEVAP METNİ

                            Şalpazarı Belediye Başkanlığını 30 Mart 2014 tarihinden itibaren, “Halka Hizmet Hakka Hizmettir” düsturu ile yapmaya çalışıyorum. Siyasi gömleğimi zıkartarak ilçeme hizmet için her türlü mücadeleyi veriyorum. İlçemize yapılan hizmetlerin nasıl yapıldığını, kimlerden yardım alındığını, bu mücadelenin içinde kimler olduğunu yazılı-görsel basınla her zaman paylaşıyorum. Milliyetçi Hareket Partili bir belediye başkanı olmama rağmen mevcut hükümetle diyaloğumuzu iyi tutarak başta Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, Milletvekillerimiz Salih Cora ve Muhammet Balta olmak üzere tüm Trabzon milletvekillerimizin ilçemize yapılan hezmetlerde bizleri desteklediklerini, yardımcı olduklarını her platformda söylüyor ve teşekkür ediyorum.

Ülkemiz zor zamanlardan geçiyor. Bu süreçte Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti birliktelik sağlamışken, 15 Temmuz gibi hain darbe girişimine kalkışanlara karşı birleşmiş ve Milli İttifak kurarken ilçemizde küçük hesaplar yaparak partiler ve kişiler arasına nifak tohumları sokan ve bunlardan rant elde etmeye çalışan kişilere fırsat verilmemelidir. Bizde göreve gelirken Şalpazarı’nda birlikteliği sağlayacağız ve Şalpazarı Partisini kuracağız dedik. 31.01.2018 tarihinde gazetenizde yayınlanan “Refik kurukız’dan İstanbul’da şok açıklamalar” başlıklı ve devamında ‘it ürecek, kervan yürüyecek’ şekilde haber edilen ifadeyle bir siyasi parti ve mensuplarını kastettiğim iması oluşturulmuş, hukuka aykırı, gazetecilik meslek etiğine uymayan, kişilik haklarına ağır saldırı ve aşağılama içeren, temsil ettiğim kurumu da töhmet altında bırakan, amacını aşan, yoruma dayalı haber ve ifadelere yer verilmiştir. Haber içeriğinde kelime aralarında özenle seçilerek asılsız ve çarpıtıcı haberler yüzünden şahsım ve belli bir kitle karşı karşıya getirilerek rant elde edilmeye çalışılmaktadır. Yerel sitede yapılan haberde şahsımın it ürecek kervan yürüyecek sözüyle AK partili kişileri hedef aldığım ve bu sözü onlara karşı kullandığım iddia edilmiştir. Ayrıca ilçemize yapılan hizmetleri kendime mal ettiğim söylenerek ilçemize hizmet yapanları görmezden geldiğim kastetmiştir. Öncelikle benim siyasi terbiyem buna müsaade etmez. Kamuoyu da iyi bilir ki ilçemize yapılan tüm hizmetlerin nasıl ve kimler sayesinde geldiğini, bizlere kimlerin yardımcı olduğunu, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve tüm Bakanlarımız, Trabzon Milletvekillerimiz Sayın Salih Cora ve Muhammet Balta olmak üzere tüm vekillerimizin ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Devlet Bahçeli, TBMM Başkan Vekili Sayın Akif Hamza Çebi, kardeş Belediyelerimiz olan Sancaktepe Belediyesi, Üsküdar Belediyesi ve bizlere desteğini esirgemeyen Manisa Büyükşehir Belediyesi, Adana Büyükşehir Belediyesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tuzla Belediyesi’nin isimlerini her zaman açık açık ifade edip, şükranlarımızı sunduk.

Bundan dolayıdır ki asılsız ve çarpıtıcı haber yaparak, Ak Partili kardeşlerimiz ile bizleri karşı karşıya getiren, onlara hakaret içeren kelimeler kullandığımı iddia eden, belli bir kitleye şahsımın düşman olduğunu göstermeye çalışanların amacının ilçeye hizmet olmadığını, anılan deyimi kullanma amacımın çalışmalarımızın hizmet aşkı ve kararlılıkla devam edeceğini ifade etmek olduğunu kamuoyuna saygıyla sunarım.

Şalpazarı Belediye Başkanı

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir