AK Parti Şalpazarı İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı’na Aydın Kuru seçildi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ak parti genclik kollari

AK Parti Şalpazarı İlçe 5. Olağan Gençlik Kolları Kongresi Atatürk İlkokulu konferans salonunda bugün yapıldı. Öğleden önce başlayan Kongreye AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora ile Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk ve bazı İl Yöneticileri de katıldı.

zeki ve aydin

Bir süreden beri AK Parti Şalpazarı İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevini sürdüren Emre Diner‘in nöbeti Aydın Kuru‘ya devrettiği Kongrede konuşan AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora Partisinin Gençlik Kollarına büyük önem verdiğini söyledi.

salih vekil

Milletvekili Cora şöyle konuştu:

“Ak Parti gençlik kollarına büyük önem veriyor. Ak Parti kurucu lideri Recep Tayyip Erdoğan siyasi hayatına gençlik kolları başkanlığından başlamış;  il başkanlığı, belediye başkanlığı, milletvekilliği, başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı makamına gelmiştir. Siyasi hayatı tamamen mücadele ile dolu bir liderdir. Kendisi gençlere siyasette yer vermek ustalığın şiarındandır anlayışı ile gençlere siyasette her zaman öncelik vermiştir. Sizlerin arasında yetişmiş bu toprakların bir evladı olarak biz de çok genç yaşlarda üniversite yıllarında siyasete başlayarak ardından gençlik kolları il başkanlığı, ak parti il yönetim kurulu üyeliği, seçim işleri başkanlığı,  il başkan yardımcılığı, seçim koordinasyon merkezi başkanlığı yaptım. Türkiye’nin en genç il başkan yardımcısıydım. AK Parti kurulduğunda 2 yaşında olan şu anda Gençlik Kolları’na üye olabilecek yaştadır.”

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora‘nın; “Tonya İlçesi nüfusuna kayıtlıyım ama Şalpazarı nın vekiliyim” sözleri salonda bulunanlar tarafından alkışlandı. Milletvekili Cora, Şalpazarı ve Tonya’nın birlikte milletvekili çıkaracak nüfusa ve seçmen sayısına sahip olmadığını da kaydetti.

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir