Sarıkamış Şehitlerimiz Sis Dağı’nda anılacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

sarikamis-ruhu

Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü,  7 Ocak 2018 Pazar günü Sis Dağı’nda düzenlenecek olan; “Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü”nün hazırlıklarını tamamladı.

Trabzon Valiliği himayesinde gerçekleşecek olan, “Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü”nün programı da belli oldu. Yürüyüş için 7 Ocak Pazar günü Sis Dağı eteklerindeki Hanyanı’nda toplanacak olan;  öğrenci, spor kulüpleri, sivil toplum örgütleri, kamu görevlileri ve Gençlik Merkezi üyeleri hep birlikte, Saat 11.00’de Sis Dağı zirvesine hareket edecekler.

Sis Dağı Pazar yerine varıldığında yürüyüş tamamlanmış olacak. Burada Şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okunacak ve dualar edilecek. Daha sonra Sarıkamış Şehitlerini anma konuşmaları yapılacak. Hava şartlarının elverişsiz olması halinde yürüyüş Sinlice yolu Karakızlık mevkiine gerçekleştirilecek.

Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikci bu büyük organizasyona tüm İlçe sakinlerini davet etti. Kaymakam Beşikci, Pazar günü yürüyüşe katılmak isteyenlerin varsa kendi araçlarıyla toplanma yerine gelebileceklerini, yoksa kiralanan araçlarla ulaşım sağlayarak organizasyona iştirak edebileceklerini söyledi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 6 Ocak 2018, 21:13

    Bence güzel bir etkinlik olacak Trabzon’dan katılım nasıl olacak.