Trabzon Valisi Yücel Yavuz Şalpazarı’nda incelemelerde bulundu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DSC_0208

Trabzon Valisi Yücel Yavuz bugün öğle saatlerinde Şalpazarı’na gelerek; Simenli, Sütpınar, Sayvançatak, Geyikli, Karakaya ve İlçe merkezinde incelemelerde bulundu.

Simenli Mahallesi’nde Kaymakam Murat Beşikci, Belediye Başkanı Refik Kurukız ve öteki yetkililerle daire amirleri ve kursiyer vatandaşlar tarafından karşılanan Vali Yücel Yavuz ilk olarak Şalpazarı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nce açılan “Fındık Budama Kursu”na katılan kursiyerlerin belgelerini dağıttı. Vali Yavuz ve beraberindekilere burada yöresel yemek ikram edildi.

DSC_0248

Buradan Sütpınar’a geçerek Sütpınar Süt Ürünleri Kooperatifi’ni ziyaret eden Vali Yücel Yavuz, daha sonra da Sayvançatak Mahallesi’nde incelemelerde bulundu. Kaymakam Murat Beşikci, Vali Yavuz‘a Sayvançatak’da tadilatı yapılan okul binasını ve yakında yapımına başlanacak olan semt sahası hakkında bilgi sundu.

DSC_0384

Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Acısu’daki bir lokantada onuruna verilen yemekten sonra Geyikli Mahallesi’nde Şalpazarı Kaymakamlığı SYDV’nın desteği ile organik yumurta üreten Orman Mühendisi Musa Akkaya‘ya ait tavuk çiftliğini ziyaret etti. Daha sonra da Geyikli Belediyesi eski binasının şapka atölyesine dönüştürülen katında incelemelerde bulundu. Buradan Şalpazarı’na dönen Vali Yavuz ve beraberindekiler, Karakaya Mahallesi’nde yapımı devam eden Cami inşaatında incelelemelerde bulunarak, Dernek Başkanı Nurettin Ataman‘dan bilgi aldı.

DSC_0414

Karakaya’dan İlçe Merkezi’ne dönen Vali Yücel Yavuz, Şalpazarı Belediyesi’nin dere içine yaptırdığı Belediye Hizmet Binası inşaatını gezdi. Vali Yavuz daha sonra Kaymakam Murat Beşikci‘yi ardından da Belediye Başkanı Refik Kurukız‘ı makamında ziyaret etti. Vali Yavuz son olarak Trabzon’a dönerken, Şalpazarı’nda yapımına başlanacak olan Hükümet Konağı arsasında ve bugünlerde kamulaştırılmasına çalışılan Şalpazarı İlçe Stadı’nın yapılacağı araziyi inceledi. Kaymakam Murat Beşikci‘den bilgi aldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir