Şalpazarı Belediyesi iki mühendis alacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

harita1

Şalpazarı Belediye Meclisi Ağustos ayında verilen bir aylık aradan sonra bugün Eylül ayı toplantısını gerçekleştirdi.

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız  başkanlığında makam odasında yapılan toplantıya AK Parti’li Meclis Üyesi Muzaffer Bayraktar dışındaki tüm üyüler katıldı. Toplantının tek gündem maddesi ise Belediye’ye alınacak olan iki mühendisin maaşlarının belirlenmesiydi.

Belediye Başkanı Refik Kurukuz, Belediye’nin daha iyi hizmet vermesi için bir harita mühendisi ve bir de inşaat mühendisine ihtiyaç bulunduğunu, bunun için İçişleri Bakanı ile görüştüğünü ve Bakan’ın oluruyla iki mühendis alacaklarını açıkladı.  Belediye Başkanı Refik Kurukız sözleşmeli olarak alınacak olan harita ve inşaat mühendislerinin ücretleriyle ilgili görüşmelerden sonra yaptığı konuşmada 1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak Seçimlere değinerek şunları söyledi:

“İnşaallah yani beklenen, herkesin beklediği sonuçlar alınır, Ülke de rahatlar. Geçen ay biliyorsunuz Meclisimiz tatildi. 7. ayın 15’i itibariyle baktığımızda yoğun bir dönemi geride bıraktık. Şenlikler silsilesi dönemi, bölgemizdeki yoğunluğu kazasız belasız yoğun dönemi geçirdik çok şükür. Ülkemizde hemen hemen bir iki aydır seçim sonrasında verdiğimiz şehitlerimiz var. Bunlardan üzülüyoruz. İnşallah Ülkemiz bir an önce rahatlar, terör belasından kurtulur diyoruz. Öyle görülüyor ki, seçimlerde İnşallah rahatlar da bir şey olur, yoksa üzücü olaylar var. Bırakın milleti devlet sokağa çıkamıyor. Belediyenin iş makineleriyle teröristler yolları kazıp mayınlar döşüyor. Ama biz bir Suriye değiliz. Osmanlı’dan beri bir devlet geleneğimiz var. Devletimize güveniyoruz.”

Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi ve Daimi Encümeni Fatih Yılmaz da, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin Şalpazarı’nın mahallelerinde bir aydan beri yaptığı yol betonlama ve asfalt çalışmalarıyla ilgili Meclise bilgiler verdi.

mansess

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir