Cumhuriyet Savcısı Ebru Celep Şalpazarı’nda kadınlara konuştu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

savci

Vakfıkebir-Beşikdüzü-Çarşıbaşı ve Şalpazarı İlçeleri’ne bakan Cumhuriyet Savcısı Ebru Celep, Şalpazarı’ndaki Gönül Elçileri’nin, Atatürk İlkokulu Salonundaki,  “Anneler Günü” etkinliğine katıldı. Burada kadınlara bir konuşma yapan Cumhuriyet Savcısı Ebru Celep, Şalpazarı’nda kız çocuklarının erken evlendirildiğini ve anneleriyle iletişim kuramadıkları için bu yola başvurduklarını söyledi.

Şalpazarı Kaymakamı Cafer Sönmez, Belediye Başkanı Refik Kurukız ve Garnizon Komutanı Mehmet Taşkın’ın da izleyici olarak katıldığı “Anneler Günü Özel Programı”nda bayanlar salonu tamamen doldurdu.

savci cicek

“Bu yöreye özgü bir şey olabilir” diyen Cumhuriyet Savcısı Ebru Celep şöyle devam etti:

“Buradaki çocuklar anneleriyle iletişim kuramıyorlar. Anneleriyle konuşamadıklarını benimle, bir yabancıyla bile daha rahat konuşuyorlar. Biz onlara ne oldu diye sorduğumuzda, ilk aldığımız cevap, ‘annem duymasın’ oluyor. Lütfen çocuğunuza bunu yapmayın. Başı sıkıştığında eyvah annem duymasın demesin. Ben anneme anlatayım, birlikte çözüm bulalım desin. Ne olursa olsun, çocuğunuzun nekadar yanlış davranışı olursa olsun önce gelip size anlatabilsin. Ama bunun için sizin de birşey yapmanız gerekiyor. Ben okumadım, onun okuması için tarlada çalışıyorum değil. Onunla vakit geçirin. Hiç bir şey yapamıyorsanız, birlikte oyun oynayın, birlikte sokakta yürüyüş yapın. Yeter ki, birlikte birşeyler yapın ”

anneler

Cumhuriyet Savcısı Ebru Celep, gerçekten şikayet gören kadınların mutlaka polise, jandarmaya veya kendilerine gelerek şikayette bulunmalarını istedi.

Ayrıntılar yayına hazırlanıyor…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

 1. 11 Mayıs 2016, 16:33

  Değerli savcımın bu düşüncelerine kesinlikle katılmıyorum. Bir Şalpazarlı olarak bunun yanlış olduğu kanısındayım. Şalpazarının kızları çiçektir. anneleri çiçektir.

 2. 12 Mayıs 2016, 10:48

  Sayın:
  Murat KARAGÖZ
  görüşlerinize aynen katılıyorum bir şalpazarlı olarak insanların istekleri belli
  1-EĞİTİM
  2-SAĞLIK
  3-ÇALIŞMA
  4-VERGİ ADALETİ
  5-İNSAN HAKLARI
  Bu belirtmiş olduğum konuların ve şalpazarının o güzel insanlarına karşı hangi
  Çözüm önerileri sunulmuşmudur.özellikle
  Sayın büyük şehir belediye başkanı
  Sayın vali
  Sayın kaymakam beyler arz ve talep olunur.