Acısu Hıdrellez Kültür ve Bahar Bayramı coşkuyla yapıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

acisu senligi kopya

Geleneksel Acısu Hıdrellez Kültür ve Bahar Bayramı yağışlı havaya rağmen coşkuyla yapıldı. Eğlencenin doruğa yükseldiği Şenlikte durumundaki değişikliğe göre kalabalık artıp, azaldı.

Bu yılki Acısu Şenliği’nin onur konuğu hiç şüphesiz tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı oldu. Şenliğin sponsorları arasında yer alan Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, yardımcısı hemşehrimiz Ahmet Çabuk ile birlikte Şenlik alanındaki çadırda yöresel yemekler yediler. Şenliğe öğle saatlerinde katılan Kaymakam Cafer Sönmez kısa süre sonra alandan ayrıldı. Şenliğe Trabzon İl Kültür ve Turizm Şube Müdürü Adem Demirbaş da katıldı.

cora2

Şenliğe geç zamanda AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora da katıldı. Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız geçen yılın aksine, AK Partili Cora ile yakından ilgilendi. Milletvekili Salih Cora’ya mikrofon hemen verildi ve herkes pür dikkat ‘Şalpazarı’nın Vekili’ ni dinledi.

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“7 Mayıs Acısu Şenlikleriyle beraber aslında Hıdrellez Şenliği baharın bir uyanışı, baharın bir başlangıcı ve bu vesile ile kardeşlik hukukumuzun, barışın ve kardeşliğin de habercisidir. Bu manada, bundan önce de yaptığınız gibi 25.’si düzenlenen bu şenliğin bundan sonra da devam etmesini kendi kültürümüzün, kendi geleneklerimizin, aile yapımızın yaşatılması açısından çok önemli görüyorum”

erbakan

“Değerli hemşehrilerim. Sizlerin teveccühü ile beraber milletvekili seçildim. Bundan önce buraya bir yönetici olarak, bir siyasetçi olarak geldim. Şimdi bu yörenin milletvekili, Ağasar’ın milletvekili olarak geldim. 6 aydır memleketimize hizmet etmek için gece-gündüz çalışıyoruz. İnşallah Şalpazarı’nda da çok büyük hizmetleri hep birlikte gerçekleştireceğiz. Sayın Başkanımızla, İlçe Başkanımızla ve Şalpazarılı bürokratlarla beraber Ankara’da Şalpazarı için ne yapabiliriz. Hep bunun muhasebesi içindeyiz. İnşallah çok yakın bir süre içinde Şalpazarı’na büyük müjdeleri hep birlikte gerçekleştireceğiz. Özellikle bu yolun yapılması, bu yolla beraber Alaca Yaylası’nda gölet inşaatı ile beraber bu dere ıslahının yapılması ile beraber, yine Şalpazarı Belediyemize İller Bankası aracılığı ile Şalpazarı merkezinde belediye hizmet binası ve sosyal donatılarıyla beraber çok büyük bir hizmet binası yapmak için birlikte çok büyük bir proje gerçekleştirdik. Bu onay aşamasındadır. Bunu Şalpazarı’na hediye edeceğiz”

cora acisu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 Yorum

 1. 9 Mayıs 2016, 07:58

  Şalpazarı insanını samimi ve duyarlı olduğunu düşünüyorum.Fakat her zaman dikkatimi çeken bir durum eğlence anlayışı 7’den 70’e sadece horon tepmek.Sınır il giresun’da ve Türkiyemizde her gün gelen şehit haberlerine rağmen eğlencesi sadece horon tepmek olan bir eğlenceyi yapsan ne olur yapmasan ne olur.Günümüzde 23 Nisan eğlenceleri bile yapılmadığı bir dönemde çamurun içinde sadece horon tepmenin ne kadar anlamsız olduğunu bilmenizi isterim. Şalpazarına yakıştıramadım..

 2. 10 Mayıs 2016, 08:21

  Çok şükür bahar ayı hatta yaz geldi güzel memleketimin Akıllı insanları ”YAĞMUR ÇAMUR” tanımıyor Eğlenceye devam ediyor. İnşaallah yağmur çamur dinlemeyen kardeşlerim Ülkem ve ümmet dünyanın SIRAT’ından geçerken kendini feda eden ŞEHİT ve GAZİ’leri dinleyecek erdemi gösterir.

 3. 10 Mayıs 2016, 21:07

  Şalpazarı köy ve yayla yolları kelle koltukta ulaşım yapılmaktadır.
  Sağlıkta tam teşekküllü hastane neden yapılmadı hastalara nasıl bir hizmet verilmektedir eğitim de haliyle 30 yıl geriye
  Gittik aşağıya sunduğum şartlar mondros ateşkes antlaşması değil
  1-eğitim dünyada 187 inci sıradayız
  2-sağlık dünyada 189 uncu sıradayız
  3-çalışma dünyada 201 inci sıradayız
  4-vergi sistemi dünyada 1 inciyiz
  Sayın vali ve belediye başkanından kalıcı çözümler
  Üretmesi arz ve talep olunur.

 4. 11 Mayıs 2016, 09:19

  Gittikçe duyarsızlaşan memleketimin güzel insanları. Bu zaman şenlik zamanı değil. Birazcık duyarlı olmaya gayret edin. Zorlayın biraz kendinizi. Yiyip, içip tepinmenin adı festival filan olamaz. Uyanın artık.

 5. bu siteyi yanımda başka bir memleketten arkadaşım varken açtım,bana tek sorduğu sizin orda tv,gazete yokmu oldu,bir gün öncesinde ŞEHİDİMİZ VAR eyyy millet, feslival adı altında yapılan bu umursamazlık,vurdum duymazlık nekadar sürer acaba,İLLAHİKİ BÖYLE ŞEYLERİ İPTAL ETMEK İÇİN ŞALPAZARI,NAMI ŞEHİT HABERİ GELMESİ GEREK.

 6. 15 Mayıs 2016, 22:23

  Bu ağasarlıların başka işi yokmu yaz geldimi her hafta şenlik horon kış gelincede gelecek yılki şenliklerin nasıl olacağını planlıyorsunuz