Şalpazarı’nın ilk turistik oteli Şıhkıranı’nda hizmete açıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı, yayla turizmine hareket getirecek muhteşem bir otele kavuştu. Sis Dağı yolu üzerindeki Şıhkıranı’nda geçtiğimiz günlerde bir iftar programıyla faaliyetine başlayan Zirve Otel, daha ilk günden itibaren vatandaşlardan yoğun ilgi görmeye başladı.

Hasan Ali Karagöz adlı girişimcinin yöremize kazandırdığı otel yaklaşık 1,5 milyon TL’ye mal oldu. 5 kat olarak inşa edilen otelin giriş katında mutfak ve 100 kişilik restaurant bulunuyor. 2’si restaurant içinde ve 2’si de dışarıda olmak üzere 4 adet kendin pişir kendin ye ocakbaşı yer alıyor. Restaurantta soğuk mezeler ve ızgara çeşitleri sunulacak. Otelde halen Ramazan Ayı nedeniyle toplu ve bireysel iftar yemekleri veriliyor.

Toplam 14 odası bulunan otelin yatakları 2 kişilik ve odalar lüks bir otel odası konforunda. Otelin 2’inci katında kafeterya yer alıyor. “Zirve Otel” adıyla hizmete başlayan otelin sahibi Hasan Ali Karagöz, 8 kişi istihdam edecekleri otelde kahvaltı dahil konaklama fiyatını şimdilik gecelik 150-200 TL aralığında düşündüklerini söyledi. Karagöz yerli ve yabancı turistlerin Sis Dağı ve civarda gezinti için kullanabilecekleri 2 adet ATV alacaklarını da sözlerine ekledi.

 

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir