198. Sis Dağı Şenliği’nde binlerce kişi eğlendi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

sis dagi senlendi

Geleneksel Sis Dağı Şenliği’nin 198’incisi büyük bir coşkuyla yapıldı. Sis Dağı’na gelen binlerce kişi sisin ve güneşli havanın tadını çıkardı.

Bu yılki Sis Dağı Şenliği’ne AK Parti Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta, Av. Salih Cora ve Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikci, İzmir Karayolları 2. Bölge Müdür Yrd. Baki Çoban,  Belediye Başkanı Refik Kurukız, Çarşıbaşı Belediye Başkanı Coşkun Yılmaz, Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu, Tuzla Belediye Başkan Yrd. Ahmet Çabuk, Sri Lanka Trabzon Fahri Konsolosu Atilla Ataman,  AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara ve CHP Şalpazarı İlçe Başkanı Erdoğan Kıran da katıldı.

DSC_0417

Şenlikte vatandaşlar  yöresel sanatçıların kemençesi ve türküleri eşliğinde horon oynadılar.

DSC_0015 DSC_0801

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih  Cora, Sis Dağı’ndaki konuşmasına “Ah Sis Dağı Sis Dağı, Eritemedin karı…” dizeleriyle başlayarak 198’inci Sis Dağı Şenliği’nin İlçemize, yöremize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diledi. Milletvekili Cora, “Şalpazarı’na teşekkür ediyoruz. Şalpazarı gelenek ve göreneklerini yüzyıllardır yaşatan bir İlçedir” dedi.

DSC_0539

AK Parti Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta ve Av. Salih Cora ile Giresun Milletvekili Cemal Öztürk ve Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız Şenlikte birer konuşma yaptılar. Son konuşmacı ise Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikci oldu. Kaymakam Beşikci konuşmasına, “Sis Dağı’na kardeşliğin ve birlikteliğin zirve yaptığı 198. Sis Dağı Şenliğimize hoş geldiniz” diyerek başladı. Kaymakam Beşikci şöyle devam etti:

“Sis Dağı demek, horonun, eğlencenin, kültürün yanı sıra, aynı Bayrak altında şanla şerefle bir ve beraberce yaşamın tesis edildiği, yeni nesillere aktarıldığı yerdir demektir. Bizi bu güzel günlere kavuşturan, bu güzel coğrafyayı bizlere emanet eden Rabbime hamd ediyorum”

DSC_0570

AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta ve Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, şenlikte bişi yağlayarak keşkek ezdiler. Milletvekillerine ve diğer misafirlere yöresel yemek ikramında bulunuldu.

keskek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir