Kuzuluk Mahallesi’nde yayla yolu hizmete açıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DSC_0080

Kuzuluk Mahallesi’ni Katağaç Yaylası üzerinden Alaca, Erikbeli ve Kadırga Yaylalarına bağlayan 2,5 km. lik bağlantı yolu AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora‘nın katıldığı bir törenle hizmete açıldı.

Kuzuluk Mahallesi Muhtarı Kadem Tok‘un talebi üzerine, AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara‘nın girişimleriyle ve AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora‘nın desteğiyle yapılan Kuzuluk – Gacaman – Alitaşı Orman Yolu 210 bin TL’ye mal oldu.

DSC_0058

Topkara teşekkür etti

AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara, 2 ay önce programa alınıp kısa sürede tamamlanan Alaca Yayla Yolu bağlantısının yapımında desteklerinden dolayı başta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmak üzere, Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora‘ya ve Orman Bölge Müdürü Mümin Döngez‘e teşekkür etti.

DSC_0101

Yayla yolunda yapılan kısa törende konuşan AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora, “Kuzuluk Mahallemizi Referandum öncesinde ziyaret ettiğimizde, gerek İlçe Başkanımız, gerek Muhtarımız ve gerekse bu yöre halkı tarafından Kuzuluk Mahallesi’nin en önemli sorunu olan Alitaşı bağlantı yolunun bir an önce yapılması istenmişti. Bu manada Orman Bölge Müdürümüz Mümin Döngez ve Orman İşletme Şefimizle yaptığımız görüşmeler sonucunda bu yolu yatırım programına aldırdık ve ham yol olarak bağlantı yolunun gerçekleştirdik. İnşallah daha üst standartlarda bir yol haline gelmesi için çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Bu yolun yapılmasında emeği olan özellikle Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu‘na, yine o dönem Orman Bakanlığı’nda İnşaat ve Yatırımlar Daire Başkanı olan Hasan Kanca‘ya, Bölge Müdürümüze, İşletme Müdürümüze, Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, İlçe Başkanımıza, Muhtarımıza ve bunu sahiplenen yöre halkına teşekkür ediyoruz” dedi.

DSC_0060

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora, “Bugün burada amacımız sadece bir bağlantı yolunun açılışı değil. Kuzuluk Mahallesi’nin bende müstesna bir yeri vardır. Kuzuluk Mahallesi’ni  her geldiğimde ziyaret etmek istiyorum. Bugün hem hemşehrilerimizle hasbihal etmek istedik. Hem yaptıklarımızı, yapacaklarımızı değerlendirmek adına ziyaret gerçekleştirdik. Bu vesile ile de bağlantı yolumuzun açılışını gerçekleştiriyoruz. Herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun” dedikten sonra, Kaymakam Murat Beşikci, Belediye Başkanı Refik Kurukız ve AK Parti İlçe Başkanı Murat Topkara ile birlikte yolun açılışını gerçekleştirdi.DSC_0118DSC_0103

Kuzuluk Mahallesi Muhtarı Kadem Tok ile mahalle sakinleri de yayla yolu mesafesini kısaltan bağlantı yolunun yapımından dolayı Milletvekili Av. Salih Cora‘ya çok teşekkür ettiler. Şalpazarı Orman İşletme Şefi Emrah Karaalan da, Şalpazarı’nda 3 yıl zarfında 25 km. orman yolu yaptıklarını, 2, 5 km. lik Kuzuluk – Gacaman – Alitaşı – Alaca bağlantı yolunun 30 km.’lik yolu 3 km.’ye düşürdüğünü söyledi.

DSC_0087

Yol açılışından sonra kısa bir gezinti yapan Milletvekili Av. Salih Cora, Kuzuluk Mahallesi’nin doğal güzelliklerine hayran kaldı. Kuzuluk’ta Milletvekili Cora onuruna misafirlere ve vatandaşlara yemek verildi.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir