‘Şalpazarı’nın Vekili’ hizmetlerini sürdürüyor…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

doyfa

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora, seçim öncesi söz verdiği Doğancı – Tonya yolunun yapımının yakın zamanda başlayacağını bildirdi.

Şalpazarı’nda bir çok hizmetin gerçekleşmesinde büyük pay sahibi olan “Şalpazarı’nın Vekili” Av. Salih Cora, Doğancı Mahallesi’nden Tonya’nın Sayraç Mahallesi’ne kadar olan 7,5 km. lik yolun ihalesinin yapıldığını ve çok yakında betonlama çalışmalarının başlayacağını söyledi.

doyfa5

3,5 km.’si Şalpazarı tarafında, 4 km.’si de Tonya tarafında olan yol, 5 metre eninde betonla kaplanacak. Trabzon Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) eliyle gerçekleştirilen yatırımın ihalesi Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nce yapıldı. Havaların elverişli olmasına göre yol betonlama çalışmasının bir ay içinde başlaması bekleniyor. Doğancı – Doyfa – Sayraç Yolunun yapım süresi ise 400 gün olarak planlandı.

doyfa3

Şalpazarı’nı Tonya’ya bağlayacak yolun betonlanacak olması her iki İlçede sevinçle karşılandı. AK Parti İlçe Başkanı Murat Topkara, “Doğancı Muhtarımız bizden hep Doyfa-Sayraç yolunun betonlanmasını istiyordu. Bu talebini birlikte Vekilimize ilettik. Kendisi de Doğancı Mahallesi halkına söz vermişti. Sağolsun bu sorunu da giderdi. Kendisine ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz” derken,  Doğancı Mahallesi Muhtarı Mustafa Alıcı da, “İlçe Başkanımız Topkara, seçim öncesi Mahallemiz sakinlerinden Hacı Hüseyin Aydın ile birlikte bizi Milletvekilimizle görüştürerek, Doğancı – Tonya yoluyla ilgili talebimizi iletmemizi sağlamıştı. Bu görüşmede Vekilimiz Cora‘ya biz sizden sadece Tonya bağlantı yolumuzu betonlamanızı istiyoruz demiştik. Vekilimiz de bize söz vermişti. Bu sözünü tuttu. Vekilimize çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

DSC_0181

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora, Doğancı – Sayraç yolunun tamamlanmasıyla, Şalpazarı ve Tonya ilçeleri arasındaki ekonomik, sosyal ve kültürel bağların daha da güçleneceğini söyledi. Milletvekili Cora, “Seçim çalışmalarımız sırasında Doğancı Mahallesi’ni ziyaret ettiğimizde gerek İlçe Başkanımızın ve gerekse Muhtar ve halkın talebi üzerine bu sorunu ajandamıza yazdık söz verdik. Bu yol Tonya- ile Şalpazarı’nı birbirine bağlayan önemli yol ağlarından, akslardan birisidir. En sık kullanılan güzergahlardan birisidir. Bu yol yapılması ve tamamlanması halinde ulaşımdaki zorluklar sona erecek,  iki İlçe arasındaki sosyal kültürel ve ekonomik bağlar daha da güçlenmiş olacaktır. Her iki ilçemize de hayırlı olsun.  Umarım Müteahit firma da elini çabuk tutar ve kış gelmeden açılışını yaparız. Bu yolun ödeneğinin temininde desteği bulunan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu‘ya ve Maliye Bakanımız Naci Ağbal beye Trabzon Valimiz Yücel Yavuz‘a özellikle teşekkür ederim” dedi.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Yılda bir iki kez kullanılan yolu betonlasınlar bakalım her gün gökçeköye gidip geliyoruz çamurlu ve bozuk yollarda nice senelere anlaşılan…

  2. 22 Ekim 2017, 18:58

    cok teşekür ederim emegi gecenlere durmak yok yola devam sılagonu oldu sürece herşeyin üstesinden geliriz başkanımıza tüm halkımıza hayırlı olşsun