Trabzon Üniversitesi Şalpazarı Meslek Yüksekokulu 20 Eylül’de açılıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen bugün açıklanan YKS tercih sonuçlarına göre, Trabzon Üniversitesi Şalpazarı Meslek Yüksekokulu’nun Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölümü’nün 40 kontenjanının ve okul birincilerine ait 1 kontenjanın da dolduğunu bildirdi.

Toplam 41 öğrencinin Şalpazarı Meslek Yüksekokulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölümü’ne yerleştiğini açıklayan Başkan Hilmi Türkmen, “Şalpazarı’na hayırlı olsun. Yüksekokulumuzun daha ilk yılında tüm kontenjanlarının dolacak şekilde tercih ediliyor olması bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir.” dedi.

20 Eylül 2020 tarihinde açılacak

Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu’nun 20 Eylül’de açılacağını da kaydetti. Başkan Türkmen şunları söyledi:

“20  Eylül’de Sayın, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, Sayın Trabzon Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu,  Sayın Recep Tayyip Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Karaman ve sayın bölge milletvekillerimizin de teşrifleri ile okulumuzun açılışını gerçekleştireceğiz. İnşallah tam donanımlı binamızda eğitim öğretime başlayacağız.  Daha önce de belirttiğimiz gibi okulumuzu kazanan tüm öğrencilerimize 1 Ekim’den itibaren 250’şer lira burslarımızı ödemeye başlıyoruz. Öğrencilerimizin barınma ihtiyacı ile ilgili yurt hizmetini de okulumuzun eğitim-öğretime başlayacağı güne kadar hazır hale getireceğiz inşallah. İlçemize şimdiden hayırlı olsun.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir