Hasan Çakır’ın cenazesi Üzümözü Mahallesi’nde toprağa verildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir süreden beri tedavi gördüğü Haçkalı Baba Devlet Hastanesi’nde dün akşam vefat eden Hasan Çakır bugün Şalpazarı Merkez Camii’ndeki ikindi namazından sonra cami avlusunda kılınan cenaze namazını müteakip ebediyete uğurlandı.

84 yaşında vefat eden Hasan Çakır 7 çocuk babasıydı. Trabzon Zeytinlik Camii’nde uzun yıllar imam hatip olarak görev yaptıktan sonra halen İstanbul Kartal’daki Mevlana Camii’nde imamlık görevini sürdüren Hasan Çakır ile, Şalpazarı’nda bir süre büfe işleten Osman Çakır’ın babaları olan Hasan Çakır, 1980 yılına kadar Kireç Mahallesi’nde Kur’an öğreticiliği yapmıştı.

İşçi emeklisi olan Hasan Çakır Kırcavu Camii’nde Ramazan aylarında müezzinlik de yapmıştı. 6-7 yıldır hasta olan Hasan Çakır‘ın cenaze namazını da kendisiyle aynı ismi taşıyan İmam Hatip oğlu Hasan Çakır kıldırdı. Cenazeye; Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız‘ın yanı sıra AK Parti İl Yöneticileri Mehmet Alp ve Mehmet Kara ile MHP İlçe Başkanı Ömer Özdin de katıldı. Babasını kaybeden İmam hatip Hasan Çakır‘ı bu acılı gününde Trabzon İl Müftülüğü personeli ve din görevlisi meslektaşları da yalnız bırakmadı.

Hasan Çakır‘ın cenazesi Şalpazarı İlçe merkezindeki cenaze namazının ardından, Şalpazarı Belediyesi’ne ait cenaze nakil aracı ile Üzümözü Mahallesi’ne götürülerek aile mezarlığına defnedildi.

Merhum Hasan Çakır‘a Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir