Hayırsever Talip Kaya Şalpazarı’nda ebediyete uğurlandı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

talip kaya cenazesi topraga verildi

Almanya’da 77 yaşında vefat eden 1 çocuk babası hayırsever Talip Kaya‘nın cenazesi bugün Şalpazarı Merkez Camii’ndeki ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Kireç Mahallesi’nde toprağa verildi.

IMG_0011

Emekli olduktan sonra Almanya’da oturmaya devam eden Şalpazarı Lisesi emekli Öğretmenlerinden Ali Kaya, Emekli Öğretmen Şükrü Kaya ve Gurbetçi Muhammet Kaya‘nın ağabeyleri, Kemençeci Kazım Kaya‘nın kardeşi ve Şalpazarı Belediyesi eski Başkanı Hüsnü Kaya‘nın amca oğlu Talip Kaya tedavi gördüğü hastanede vefat etmişti.

IMG_0023

Cenazede yapılan konuşmalarda Emekli Vaiz Mehmet Atar ve Sütpınar Kur’an Kursu Derneği Başkanı Muhammet Ergin, Talip Kaya‘nın hayırsever kişiliğinden bahsederek, “Allah yolculuğunu kolay eylesin” dediler. Almanya emeklisi Talip Kaya‘nın, yakın zamana kadar Sütpınar Kur’an Kursu’na önemli yardımlarda bulunduğu ve Şalpazarı’ndan yurtdışına yardım toplamaya giden ileri gelenlere kapısını ardına kadar açtığı ve önderlik ettiği anlatıldı.

IMG_0046

Talip Kaya’nın cenazesine; Şalpazarı Belediye Başkan Yrd. Faruk Beldüz, AK Parti Şalpazarı İlçe Başkan Yrd. Ahmet Tulumen, Şalpazarı Belediyesi eski Başkanları Hüsnü Kaya, Fehmi Cengiz ve Geyikli Belediyesi eski Başkanı Ahmet Yüksel Gülay‘ın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 24 Şubat 2017, 12:00

    Mekanı cennet olsun.Tüm yakınlarına ve sevenleine başsağlığı ve sabırlar dilerim