Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu makamında darp edildi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Muhammet TAŞ / Beşikdüzü

Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, MHP milletvekili adayı Yavuz Aydın’ın ağabisi Fikret Aydın tarafından makamında darp edildi.

bıçakçı

Olayla ilgili basın açıklamasında bulunan Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, bu hadisenin ilk olmadığını, kendisine daha öncede bu tür sataşmalarda bulunduğunu belirterek; “Beşikdüzü Belediye Başkanı olarak bu halkın 14 ay önce güvendiği, oy verdiği Beşikdüzü’ne Belediye Başkanı seçtiği insana karşı makamında fiili tecavüz yapılmıştır. Tecavüzün yanında hem darp, tehdit hem de bunu demokrasiye karşı yapılmış bir hareket olarak algılıyoruz. Ben seçim öncesi her konuşmamda bu bir seçimdir, Allah uzun ömür verirse çok seçim görürsünüz. Ne olur Allah rızası için ağız tadımızı bozmayalım. MHP’de Yavuz Aydın kardeşimiz aday oldu, kendisi Beşikdüzülü’dür. Milletin verdiği kararı hazmedemediler. Trabzon’dan ikinci sıradan aday olup, Beşikdüzü’nün tüm oylarını alsa dahi çıkamayacağı 8 Haziran sabahı belli olmuş iken, maalesef ağabisi saat 16.15 civarında kapıdan içeri girdi bana rahatladın mı? Çalıştın da ne oldu? Seni burada yaşatmayacağız, sana bunun hesabını soracağız gibisinden tehdit ederek üzerime saldırdı. Bu boğuşma esnasında çok hırslanmış ki, dişlerini sırtıma geçirdi.

mansetgtit

Bu aileyi tanırım. İlişkilerimiz 30 Mart öncesine kadar iyiydi. Bu seçim sattı mahalinde adayları açıklandıktan sonra birkaç sefer daha bu arkadaşların tacizine uğradım. Bunları demokrasi adına yuttum. Beşikdüzü’nde gerginliğin olmaması adına sesimi çıkarmadım. Ama, şimdi bunları açıklıyorum. Seçimlerden 25 gün önce bu şahıs yine bu makama geldi, bu seçimlerin benim seçimim olmadığını, çalışma, araziye çıkma ne asılıyorsun gibisinden üstü kapalı gözdağı vermeye çalıştı. Biz de kendisine bu seçimlerin ülkemiz ve Beşikdüzü için önemli olduğu söyleyerek başarılar diledik. İkinci olarak yanında çalıştırdığı bir eski milletvekilini bir hafta önce yine buraya gönderdiler. O da niye çalışıyorsun, çalışmasan olmaz mı? dedi. Biz ise yok dedik, çalışacağız, bu parti bizim partimiz, bu ülke bizim ülkemiz. Beşikdüzü yatırım alması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz dedik.

orhannn

Pazar günü seçiler yapılırken ilçe başkanım Harun Demirci ile sandıkları dolaşmaya çıktığımda Dolanlı-Çakırlı arasında karşıdan araçla geldi, bizim aracın üzerine kendi aracını sürdü. Biz bunu da yuttuk. Dedik ki, sabırlı olalım, maraza çıkarmak istiyorlar karşılık vermeyelim dedik. Ama bugünkü hareketi ben bu Beşikdüzü’ne yakıştıramadım. Beşikdüzü’nün demokrasi kültürüne yakıştıramadım. Beşikdüzü’nü dağbaşı sananlar, Beşikdüzü’nü kimsesiz sananlar, sahipsiz sananlar bize bu hareketi yapmışlardır.Allah ıslah etsin diyorum. Kendilerinden davacı olacağım. Hem tehdit, hem şantaj, hem darp var. Sonuna kadar da bu davanın oy verenler adına takipçisi olacağım. Bu gibi baskılar bizi hizmetten alıkoyamaz. Beşikdüzü’ne getireceğimiz hizmetlerden alıkoyamaz. Beşikdüzü aşkımızı bir milim dahi geri düşüremez.

orhannın

Şimdi daha çok hırslandım. Şimdi daha çok azimliyim, daha çok kararlıyım. Neler yapabilirim bu Beşikdüzü için gecemi gündüzüme katarak çalışmaya devam edeceğim. Beşikdüzü’nde adam gibi belediye başkanlığı yapmaya devam edeceğim. Bizim Beşikdüzü’ne olan aşkımızı bu saldırılar engelleyemez. ”dedi.

AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta,  Milletvekili Adayı Av. Salih Cora, AK Parti Trabzon İl Teşkilat Başkanı Uğur Aydın, İl Seçim İşleri Başkanı Mahmut Yazıcı, İlçe Koordinatörleri Murat Çakır ve Ahmet Haşim Ekici, İl Yön. Kurulu eski Üyesi, Ekren Üçüncü, Milletvekili Aday Adayı Semih Peker de Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu’na geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Öte yandan Şüpheli-Mağdur Fikret Aydın da Vakfıkebir Cumhuriyet Savcılığı’na verdiği ifadesinde Orhan Bıçakçıoğlu’nun kendisine makamının gücünü kullanarak darp ve hakarette bulunduğunu, kendisinden davacı olduğunu söyledi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Ayıptır bir insan namahremini açmaz. Ağlamak için o göreve gelmedi adam olana kimse sataşmaz.

  2. İnsanların canını yakarsanız kaçınılmaz sonuç bu dur.Görünen köy kılavuz istemez.Deveden büyük fil var unutmamak gerekir.Atalarımız boşa dememiş bu sözleri.ağa babaları gibi güç zehirlenmesi yaşamış belliki.Allah akıl fikir versin.