CHP Milletvekilleri “Yeşil Yol” eylemcilerine destek için Çamlıhemşin’e çıkarma yaptı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Milletvekilleri, Karadeniz’i yaylalardan birbirine bağlayacak olan “Yeşil Yol Projesi”ni protesto etmek ve eylemcilere destek vermek üzere Çamlıhemşin’e çıkartma yapıyor. CHP Trabzon Milletvekili Av. Haluk Pekşen başkanlığında 6 milletvekili ve il başkanları, CHP örgütleri dâhil olmak üzere kalabalık bir heyetle Çamlıhemşin’de basın toplantısı yapacak ve eylemcilere destek verecekler.

giresunnn

TRABZON– CHP Milletvekilleri, AKP’nin gündeme getirdiği ve Karadeniz’i yaylalarını birbirine bağlayacağı ileri sürülen Yeşil Yol Projesi’ni protesto etmek ve eylemcilere destek vermek üzere Çamlıhemşin’e çıkartma yapıyor.

CHP, Karadeniz yaylalarını birbirine bağlayacağı varsayılan Yeşil Yol Projesi’ne, bölgede yaban hayvan yaşamı ve geçişlerine engel olacağı, doğal popülâsyona ağır darbe vuracağı, yeşili katledeceği ve yöreyi ranta açacağı gerekçesiyle karşı çıkıyor.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun oluruyla Trabzon Milletvekili Av. Haluk Pekşen başkanlığında oluşturulan 6 kişilik CHP milletvekili heyeti yanısıra CHP il başkanları ile çeşitli örgüt temsilcileri olmak üzere kalabalık bir heyet yarın saat 08 00’da Zorlu Otel’in önünden Çamlıhemşin’e hareket edecek.

Heyet saat 11 00’de Çamlıhemşin’de bir basın toplantısı düzenleyerek, hem projeye karşı çıkışın gerekçelerini açıklayacak hem de projeyi protesto eden çeşitli örgüt temsilcileri ile yeşil dostu bölge protestocularına destek verecekler.

Yarın Trabzon’dan Çamlıhemşin’e hareket edecek olan CHP heyetinde şu milletvekilleri yer alıyor.

Trabzon Milletvekili Av. Haluk Pekşen, Giresun Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu, Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Samsun Milletvekili Kemal Zeybek ve Ordu Milletvekilleri Seyit Torun ile Mustafa Adıgüzel.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. devletimizin yapacağı tüm işlere karşı çıkın. gezi parkında çapulcu oldunuz, lgbt yürüyüşünde gökkuşağı oldunuz, imralıda öcalan oldunuz chp hdp nin şehirdeki hali