• İmsak 00:00
  • Güneş 00:00
  • Öğle 00:00
  • İkindi 00:00
  • Akşam 00:00
  • Yatsı 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2024 - Şalpazarı

Çanakkale’ye gitmeden önce Şehit Er Alper Al’ın kabrini ziyaret ettiler

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

egitim canakkale

Şalpazarı Eğitim, Kültür, Sanat ve Turizm Derneği’nce bu yıl 5’incisini düzenlenen ve; “Şehit Er Alper Al Çocuk ve Gençlik Festivali” adı verilen, “Geleneksel Şalpazarı Çocuk ve Gençlik Festivali”  için İstanbul’a gidecek olan öğrenciler hareket saatinden önce, Şehit Er’in Ailesi ve kabrini ziyaret ettiler.

sehit-ziyareti1 sehit-ziyareti2

Şalpazarı ÇPAL Müdürü ve Eğitim Derneği Başkan Yardımcısı Kemal Türkmen ile birlikte Üzümözü Mahallesi’ne giden Çanakkale kafilesinden bir grup öğrenci, Şehit Er Alper AL’ın babası Mehmet Al ve annesi Kezban AL’a taziye ziyaretinde bulundular. Öğrenci kafilesi daha sonra Şehit Er Alper Al’ın kabrini ziyaret ederek burada Kur’an okuyup dua ettiler.

sehit-ziyareti3 sehit-ziyareti4

Şehit Ailesi öğrencilerin bu ziyaretinden memnuniyet duyduklarını ifade ettiler. Şehit Er’in babası Mehmet Al, oğlu Alper’i de öğrenciliği sırasında 2 defa Çanakkale gezisine gönderdiğini ve herkesin Çanakkale’yi mutlaka ziyaret etmesi gerektiğini söyledi. Şehit Er’in dedesi eski terzi Ali Sait Al da, öğrencilere çok ders çalışmalarını tavsiye etti. Gözü yaşlı Dede Ali Sait Al, Çanakkale gezisinde öğrencilerin ihtiyaçlarında kullanılmak üzere bir miktar bağışta bulundu.

sehit ziyareti5

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Abiyim oğlu Alper Al’a Allahtan rahmet dilerim mekanın cennet olsun Cenaze töreninde ve daha sonra bizleri yalnız bırakmayan tüm eş dost ve aile yakınlarımıza teşekkür ederim